imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Dříve nebo později se prodej tabletů vyplatí jen Applu


Byla vydána nejnovější zpráva IDC, v níž se popisuje postupný pokles trhu s tablety. Pouze dvě firmy se dočkaly růstu, jednou z nich je i Apple.

Jak asi všichni cítíme, éra tabletů už je za námi. Situace se pak dále zhoršuje. Abychom byli přesnější, druhý kvartál letošního roku byl už 15. v řadě, kdy jsme v prodejnosti zaznamenali pokles. Mluvíme tu tedy o poklesu trvajícím více než tři roky.

Od začátku poklesu jsme se vždy bavili o jednociferných sníženích, tentokrát už se bavíme od dvouciferném poklesu. Ve druhém kvartálu se prodalo jen 33 milionů tabletů, což je v meziročním porovnání o 5 milionů méně. Pokles je tedy 13,5%.

To je skutečně smutné.

Tedy, záleží na pohledu. Jsou tu firmy Apple a Huawei, které se pokles celého trhu netýká – jim se daří relativně slušně. Jde totiž pouze o dvojici, které se meziročně podařilo stoupnout. Ne o moc, ale podařilo

Po stránce prodaných kusů se Apple dostal z loňských 11,4 milionu na 11,5 milionu. Bavíme se tedy o 0,9% růstu, který firmu drží na čele trhu s tablety. iPady se na celosvětovém prodeji tabletů podílely 34,9 %.

Společnost Huawei se dočkala ještě většího růstu. Minulý rok prodala 3,1 milionu tabletů, letos už 3,4 milionu, celkem tedy poskočila o 7,7 %. Navzdory krásným číslům je podíl firmy zásadně menší než u Applu, bavíme se o 10,3 %. Největší pokles zaznamenal Amazon (33,5 %), Samsung s propadem o 16,1 % také nebude spokojený.

Všechna data máme z nejnovější zprávy International Data Corporation. Jitesh Ubrani, jeden z vedoucích analytiků IDC, posun vysvětlil jistým zájmem uživatelů a firem najít ideální hybridní zařízení mezi laptopem a tabletem. Hledání však nepřineslo kýžený výsledek a zákazníci se tak vrátili k variantě levnějších PC.

Nebo k nákupu iPadu, když se podíváme na čísla…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.