imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Drobná změna v iOS 11, kterou si zamilujete


Nejnovější verze operačního systému dorazila s hromadou nových funkcí. Vedle hlavních updatů jsme pro vás posbírali seznam 17 různě velkých novinek, o nichž Apple nemluvil. Teď pro vás máme něco, co je oproti ostatním novinkám skutečná drobnost, ale čekali jsme na ni hodně dlouho.

Vzpomenete si na situaci, kdy na svém iPhonu sledujete video, ale chcete o trochu změnit hlasitost. Jakmile kliknete na tlačítko pro úpravu, objeví se před vámi obrovský kontrolní panel, který tam vydr[VOLUME……]ouho? Asi to znáte, protože jde o součást systému již dlouhé roky. Není na tom v zásadě nic strašného, samotný panel vypadá krásně, během úpravy hlasitosti kdykoliv jindy vůbec nepřekáží. Ale během sledování videa? Někdy jde o tak skvělý moment, že z toho málem dostanete infarkt.

twitter

Nicméně od teď…! Jde o jednu z nejdůležitějších drobných změn, která si nezískala vůbec žádnou pozornost – Apple konečně předělal design HUDu pro ovládání hlasitosti a změnil jej do diskrétnější podoby. Od teď už nepřijdete o moment, kdy váš oblíbený fotbalista střílí gól nebo když máte skočit v Chameleon Run. Žádná nutnost posouvat video o kousek dozadu, abyste znovu zhlédli kousek, co vám unikl; už žádné zkažené momenty během hraní; prostě jen krásný a diskrétní indikátor v pravém horním rohu. Apple, se slzou v oku ti děkujeme!

Tato změna byla na seznamu přání uživatelů hodně vysoko, těsně následovala touhu po příchodu Dark Modu a upravitelného Kontrolního panelu (ten již máme). Aplikace, jako třeba YouTube, si naštěstí problém uvědomily mnohem dříve a vytvořili vlastní systém, jenž nezakrývá videa. Tentokrát jde ale o změnu napříč celým systémem. Jasně, nový HUD se v současné beta verzi sytému nezobrazuje všude, ale ve finální verzi pravděpodobně převezme roli všude.

Před změnou
Před změnou
Po změně
Po změně

Ve spojení s touto teorií by se nemusel indikátor během poslechu hudby zobrazovat vůbec. Je na tom něco logického, protože se sluchátky v uších snadno určíme správnost hlasitosti, nepotřebujeme vizuální zpětnou vazbu.

A pak že Apple není inovativní, že?

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!