konec dual sim telefonů

Dual SIM iPhone? Nebude třeba…

#Novinky
2017. 05. 26.

Dual SIM je užitečné jen pro několik vybraných lidí. Ovšem pro ty, kteří ho potřebují, je velice důležitý. Apple nikdy žádný dual SIM iPhone nevyrobil, a pokud tedy potřebujete více než jednu SIM kartu, jste nuceni se poohlédnout jinde, nebo s sebou nosit telefon navíc. Nyní se zdá, že zanedlouho již žádných dual SIM telefonů nebude třeba.

Technologie je připravena, potřebuje akorát trochu víc času na zveřejnění a rozšíření do celého světa. Americký T-Mobile má k dispozici řešení, které změní klasický vztah mezi SIM kartou a telefonem.

Počínaje 31. květnem převede nový program data, paušály atd. uživatelů na virtuální SIM známou pod označením DIGITS. Nebudeme přehánět, když zopakujeme slova Mika Sieverta, COO T-Mobilu, „revoluce“. V přiloženém videu pak detailně vysvětluje, jaké výhody tato inovace uživatelům přinese.

(Video je v anglickém jazyce.)

Půjde o opravdový posun vpřed. Díky DIGITS bude možné přiřadit jedno telefonní číslo na více chytrých zařízení (tablety, počítače, hodinky). Díky tomu budou moci všechna tato zařízení přijímat například SMS, mobilní data nebo hovory. A to vše zdarma pro klienty T-mobile US.

To sice problém dual SIM telefonů neřeší, ten totiž řeší možnost dokoupení až 5 dalších linek na jedno zařízení. Jedno DIGITS navíc (v podstatě další telefonní číslo) vyjde na 10 dolarů, což vám peněženku určitě nezruinuje a budete tak moci řešit všechny hovory, zprávy a cokoliv jiného z každého čísla na každém vašem chytrém zařízení.

konec dual sim telefonů

Nám Evropanům zbývá jen doufat, že časem, ne v tak daleké budoucnosti, přejdou i naši operátoři na takové inovativní řešení. Musíme se postavit čelem faktu, že existence SIM karet v roce 2017 není úplně nejvhodnější. A hlavně, bez přítomnosti SIM karet by mohl Apple zbavit iPhone jedné další zdířky…

Zdroj: 9to5mac

Přidejte komentář