imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

eddy cue

Eddy Cue nesouhlasí s názorem lidí, podle kterých Apple takřka neinovuje


Bylo by poněkud zvláštní, kdyby naopak souhlasil. Určitě si ale přečtěte jeho vysvětlení, které podal indickému plátku Livemint. Pokud jste jedním z těch, podle kterých Apple od úmrtí Steva Jobse nevymyslel nic nového, je tato zpráva přímo pro vás.

Již deset let uběhlo od představení prvního iPhonu, bez pochyb jednoho z nejúspěšnějších produktů Applu. Mimo jiné také před šesti lety odešel Steve Jobs a někteří kritikové tvrdí, že se od úmrtí vizionáře Applu v Cupertinu nic podstatného nestalo a celá společnost upadá, alespoň z pohledu inovací. Se svým názorem na tato prohlášení přišel také Eddy Cue, vedoucí pracovník na poli internetového softwaru a služeb.

Rozhodně s tím nesouhlasím a podle mě jsme nesmírně inovativní.

eddy cue

Cue zdůrazňuje, že iPad a Apple Watch byly představeny až po iPhonu (Steve Jobs se mimochodem na Apple Watch nijak nepodílel) a tyto produkty se během těch let staly nedílnou součástí portfolia společnosti. Vyzdvihuje také práci na Macu, macOS a iOS a není se podle něj čemu divit, že jsou na vedoucí příčce celého trhu.

Apple ve své historii zaznamenal několik produktů, které definovaly celé odvětví. Ať už jde o Mac, iPhone, nebo iPod. V posledních deseti letech se ale zdá, že se míra inovací, novinek a průlomových produktů poněkud zpomalila. Co na to říkáte? – se bez zábran zeptalo Livemint. Eddy Cue ovšem s odpovědí neváhal:

Ani náhodou! Tak zaprvé, iPhone je starý 10 let. Po něm přišel iPad a následně Watch. Rozhodně s tím nesouhlasím a věřím, že jsme nesmírně inovativní. A to ani nepočítám práci, kterou jsme odvedli na Macu, iOS a macOS, kde z mého hlediska stojíme v čele trhu. Když se zamyslíte nad produkty, které jsme za tu dobu vytvořili, spoustu z nich sami vlastníte. A předpokládáte, že jste každý rok dostali nový produkt. Ale není tomu tak. Nemůžete vytvářet revoluční, nové produkty každé dva nebo šest nebo několik měsíců. Chce to čas.

eddy cue drake
High five s Drakem.

Problémem tedy podle Cuea není to, že by se zpomalily inovace, ale to, že vytvoření opravdu revolučního produktu zabere čas a jinak tomu nebylo ani za dob Steva Jobse.

Co na Eddyho názor říkáte vy?

Ve zbytku rozhovoru mluví o Indii, což nemusí být až tak zajímavé, na druhou stranu se zmiňuje i o rozdílech ve vedení společnosti ze strany Steva Jobse a Tima Cooka, tudíž si můžete přečíst elý rozhovor zde.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.