imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

eddy cue vyjednává v hollywoodu

Eddy Cue vyjednává s Paramount a Sony


O čem jiném bychom se mohli bavit, než o Applu vytvářejícím svůj vlastní obsah? V Applu se soupeří o toho nejlepšího režiséra, který by ke společnosti přilákal ty největší jména.

Senior vice president internetového softwaru a služeb Applu Eddy Cue strávil posledních pár týdnů v Hollywoodu. Neodjel si nicméně na dovolenou, ale jednat s těmi největšími filmovými a televizními tvůrci, včetně Paramount Pictures a Sony TV. Opravdový důvod jednání je samozřejmě zahalen tajemstvím, nebude ale těžké správně hádat.

Apple se v poslední době čím dál více snaží dostat do tvorby svého vlastního obsahu, stačí si vzpomenout na Planet of the Apps startující na jaře a Carpool Karaoke s vydaným trailerem. Předmětem schůzek byla jistě tvorba obsahu. Naštěstí ale nenechali na naší představivosti vše: anonymní zdroj o těchto schůzkách přeci jen něco prozradil.

eddy cue vyjednává v hollywoodu
Momentka z oblíbeného pořadu Carpool Karaoke.

Podle tohoto interního zdroje Apple „pracuje na něčem obrovském“. Jako důkaz dodává, že jeden z vedoucích pracovníků měl jedno takové jednání opustit s dojmem, že Apple nechce pouze kupovat TV pořady, ale hledá také nějaký „transformační obchod“. Co přesně to znamená, není zatím jasné, pravděpodobně jde ale o rozsáhlý nákup, který otřese celým trhem. Minimálně peněžní prostředky na to Apple má.

Další zajímavou věcí na celé situaci je, že Apple je ve svých jednáních poměrně chaotický. Nikdo pořádně neví, kdo přesně společnost reprezentuje, protože se studii jedná samostatně spousta režisérů. Kromě toho se do všeho zapojují také Eddy Cue, Jimmy Iovine a Robert Kondrk.

eddy cue vyjednává v hollywoodu
Jimmy Iovine.

Robert Kondrk, Eddy Cue, Jimmy Iovine, všichni se snaží být právě TOU osobu (tou, která vyjedná velký obchod). Ostatním říkají, aby s nimi nevyjednávali.

– tvrdí jeden zdroj.

Eddy jedná s nějakými lidmi. Jimmy jedná s jinými. Ještě to nevyřešili.

– tvrdí jiný zdroj.

Zdravá konkurence ještě nikomu neublížila, alespoň víme, že dělají vše, co je v jejich silách, aby získali ten nejexkluzivnější obsah.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!