imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Do Facebook Messengeru má dorazit tlačítko „nelíbí se mi“


Facebook brzy představí tlačítko „nelíbí se mi“, možná však ne tam, kde bychom původně očekávali. Bude součástí nové funkce, kdy můžete reagovat na každou zprávu v Messengeru zvlášť stejně, jak to znáte u příspěvků na Zdi.

Mnoho z nás si určitě již mnohokrát přálo, abychom mohli nějaký nepříjemný příspěvek označit modrým palcem otočeným dolů. To se ale asi nestane, jelikož si sám Mark Zuckerberg, generální ředitel největší sociální sítě na světě, nemyslí, že by bylo „dislikování“ příspěvků dobré. Svět sociálních sítí se tedy zatím neotáčí.

01_dislike_button_expected_to_arrive_for_facebook_messenger

Je to škoda – každý má alespoň jednoho přítele, který mu svými příspěvky pije krev a kterému byste rádi naznačili, co si o nich myslíte. Teď vám nezbývá než situaci ignorovat, nebo jej z vybraných příspěvků vyřadit. Z pohledu stránky je to pochopitelné, se všemi firmami jsou v podstatě partneři a Facebook by byl nerad, kdybychom hatovali jeho partnery nebo potenciální zákazníky.

Palec dolů však získává trochu jinou cestičku – nově můžete reagovat na jednotlivé příspěvky v Messengeru podržením textové bubliny. Něco nám to připomíná. Jó, jasně, Apple tohle představil u svého iMessage pro iOS 10. Vypadá to tedy, že se nápad zalíbil i vývojářům ve Facebooku, kteří se neváhají chopit dobrých nápadů dalších služeb (jak to třeba udělali i s funkcemi Snapchatu).

02_dislike_button_expected_to_arrive_for_facebook_messenger

Lidé často používají Messenger pro plánování a koordinaci a experimentuje se tedy, zda by reakce mohly pomoci k rychlejší logistice a hlasování.

– napsal TechCrunch

Přestože může být funkce iMessage vtipná, mnoho lidí ji reálně nevyužívá. Možná celý koncept zafunguje na Messengeru lépe. Rozhodně se však službě nedá upřít, že se snaží držet krok s konkurencí a pravidelně proto představují funkce jako tuto. Nová funkce je právě testována u malé části uživatelů a brzy bude (nebo spíš měla by být) dostupná pro všechny platformy.

03_dislike_button_expected_to_arrive_for_facebook_messenger

Neustále se snažíme testovat způsoby, jak udělat Messenger zábavnější a s více zapojením. V tomto malém testu zkoušíme, jak se budou lidé chovat, když jim umožníme pomocí emoji reagovat na jednotlivé zprávy. Znamená to, že k funkci nemá přístup každý, ale jestliže se systém chytí, Messenger Reactions se brzy dostanou ke všem uživatelům.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!