imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

FaceTime označen jako důvod úmrtí pětiletého dítěte


Ve Spojených státech se minulý rok stala tragická událost, během nehody bylo smrtelně zraněno pětileté dítě a na místě zahynulo. Rodiče nyní za ztrátu své dcery viní FaceTime, případ je právě u soudu.

Nešťastná událost se stala v prosinci roku 2014 na severu Dallasu ve státě Texas. SUV jedoucí více než 100 km/h zezadu narazilo do Toyoty Camry a SUV Toyotu následně přeletělo. V Toyotě seděli dva pasažéři: řidič James Modisette a jeho pětiletá dcera Moriah. Otec byl během nehody vážně zraněn, dcera havárii nepřežila.

To jsou informace známé o průběhu celé události, jež byla předána k soudu Santa Clara v Kalifornii. Proč však v Kalifornii, když se událost stala v Texasu?

Obviněným je totiž samotný Apple.

01_facetime_accident_lawsuit

Garrett Edward Wilhelm, dvaadvacetiletý řidič SUV, totiž uvedl, že za nehodou stál právě probíhající telefonát na FaceTime pomocí iPhonu 6 Plus. Rodiče Apple obviňují, že do aplikace neimplementoval žádná bezpečností opatření, jež by bránila použití během řízení. Ba co víc, tvrdí,  že to Apple udělal schválně, protože podobnou technologii mají již od roku 2008 patentovanou. Obžaloba tvrdí, že:

…věděli o vlastnostech používání iPhonů, jež jej tvoří nebezpečným a tvořícím závislost, přesto se dobrovolně a záměrně vzdali implementace technologie.

Mnoho technologických firem bylo mnohokrát žádáno o zavedení řešení, jež by prakticky znemožnilo používat telefony během řízení. Firmy reagovali tak, že je něco podobného prakticky nemožné, pokud chceme zamezit blokaci jen řidiče. Nehledě na to, že by takové řešení vedlo k dalším problémům. Jak by si pak člověk třeba zavolal záchranku?

02_facetime_accident_lawsuit

I když je to nepravděpodobné, kdyby soud rozhodnul Apple postihnout, po celých Spojených státech by se okamžitě objevily tuny obdobných žalob. Nehod, během kterých jsou na vině technologie, je obrovské množství. Nebyl by to jen FaceTime, ale prakticky jakákoliv další aplikace od Facebooku až po YouTube. To soud pravděpodobně nepřipustí.

Technologie samotná nikdy nikoho nezabila. Zabíjeli lidé, kteří používali technologie neopatrně a nezodpovědně.

Zdroj: Cnet

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!