imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

fotografie antarktidy iphone

Fotograf přírody fotil na Antarktidě iPhonem


John Bozinov je zapálený milovník přírody a na svou cestu na Antarktidu si nezapomněl přibalit ani svůj iPhone 7 Plus, se kterým podle přiložených ukázek pořídil i přes extrémní počasí vynikající fotografie.

Antarktida je nejchladnější a nejchmurnější místo na Zemi, nicméně pro zvířata, která tu žijí, je to ráj. A to nemluvíme pouze o tučňácích, ale také o fotografovi přírody Johnu Bozinovi. Kdo by se nechtěl k těmto výjimečným zvířatům dostat blíž, zejména když jsou tak přátelská?

fotografie antarktidy iphone

Úžasné na těchto fotografiích je, že teoreticky nemusel při jejich pořizování používat žádný přídavný objektiv: všechny jsou foceny na nativní 29mm objektiv, tudíž si s sebou mohl vzít i menší iPhone 7. To nejtěžší, s čím se musel on a jeho telefon během 2měsíční cesty vypořádat, bylo ledové počasí.

fotografie antarktidy iphone

Bozinov uchovával svůj iPhone v kapse, protože extrémní zima mohla ovlivnit životnost baterie. Nemyslíme ale nic takového jako iPhone 6s batterygate, i baterie v klasických fotoaparátech se v takových podmínkách chovají stejně. Kromě toho samozřejmě svůj telefon nabíjel každou noc a měl ho přepnutý na režim Letadlo, aby omezil tok dat a zvýšil tak výdrž baterie.

fotografie antarktidy iphone

Jak je iPhone fotografům dobře známo, takové fotografie musí být vyfotografovány – od prvního kroku až po ten poslední – výhradně pouze na telefon. John udělal to stejné, fotografie pořizoval na dvojitý fotoaparát iPhonu 7 Plus s nativní aplikací pro fotografování. K post-produkci použil aplikace VSCO a Snapseed.

fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone

Zdroj: Peta Pixel

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!