imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

fotografie antarktidy iphone

Fotograf přírody fotil na Antarktidě iPhonem


John Bozinov je zapálený milovník přírody a na svou cestu na Antarktidu si nezapomněl přibalit ani svůj iPhone 7 Plus, se kterým podle přiložených ukázek pořídil i přes extrémní počasí vynikající fotografie.

Antarktida je nejchladnější a nejchmurnější místo na Zemi, nicméně pro zvířata, která tu žijí, je to ráj. A to nemluvíme pouze o tučňácích, ale také o fotografovi přírody Johnu Bozinovi. Kdo by se nechtěl k těmto výjimečným zvířatům dostat blíž, zejména když jsou tak přátelská?

fotografie antarktidy iphone

Úžasné na těchto fotografiích je, že teoreticky nemusel při jejich pořizování používat žádný přídavný objektiv: všechny jsou foceny na nativní 29mm objektiv, tudíž si s sebou mohl vzít i menší iPhone 7. To nejtěžší, s čím se musel on a jeho telefon během 2měsíční cesty vypořádat, bylo ledové počasí.

fotografie antarktidy iphone

Bozinov uchovával svůj iPhone v kapse, protože extrémní zima mohla ovlivnit životnost baterie. Nemyslíme ale nic takového jako iPhone 6s batterygate, i baterie v klasických fotoaparátech se v takových podmínkách chovají stejně. Kromě toho samozřejmě svůj telefon nabíjel každou noc a měl ho přepnutý na režim Letadlo, aby omezil tok dat a zvýšil tak výdrž baterie.

fotografie antarktidy iphone

Jak je iPhone fotografům dobře známo, takové fotografie musí být vyfotografovány – od prvního kroku až po ten poslední – výhradně pouze na telefon. John udělal to stejné, fotografie pořizoval na dvojitý fotoaparát iPhonu 7 Plus s nativní aplikací pro fotografování. K post-produkci použil aplikace VSCO a Snapseed.

fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone

Zdroj: Peta Pixel

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!