fotografie antarktidy iphone

Fotograf přírody fotil na Antarktidě iPhonem

#Novinky
2017. 02. 02.

John Bozinov je zapálený milovník přírody a na svou cestu na Antarktidu si nezapomněl přibalit ani svůj iPhone 7 Plus, se kterým podle přiložených ukázek pořídil i přes extrémní počasí vynikající fotografie.

Antarktida je nejchladnější a nejchmurnější místo na Zemi, nicméně pro zvířata, která tu žijí, je to ráj. A to nemluvíme pouze o tučňácích, ale také o fotografovi přírody Johnu Bozinovi. Kdo by se nechtěl k těmto výjimečným zvířatům dostat blíž, zejména když jsou tak přátelská?

fotografie antarktidy iphone

Úžasné na těchto fotografiích je, že teoreticky nemusel při jejich pořizování používat žádný přídavný objektiv: všechny jsou foceny na nativní 29mm objektiv, tudíž si s sebou mohl vzít i menší iPhone 7. To nejtěžší, s čím se musel on a jeho telefon během 2měsíční cesty vypořádat, bylo ledové počasí.

fotografie antarktidy iphone

Bozinov uchovával svůj iPhone v kapse, protože extrémní zima mohla ovlivnit životnost baterie. Nemyslíme ale nic takového jako iPhone 6s batterygate, i baterie v klasických fotoaparátech se v takových podmínkách chovají stejně. Kromě toho samozřejmě svůj telefon nabíjel každou noc a měl ho přepnutý na režim Letadlo, aby omezil tok dat a zvýšil tak výdrž baterie.

fotografie antarktidy iphone

Jak je iPhone fotografům dobře známo, takové fotografie musí být vyfotografovány – od prvního kroku až po ten poslední – výhradně pouze na telefon. John udělal to stejné, fotografie pořizoval na dvojitý fotoaparát iPhonu 7 Plus s nativní aplikací pro fotografování. K post-produkci použil aplikace VSCO a Snapseed.

fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone fotografie antarktidy iphone

Zdroj: Peta Pixel

Přidejte komentář
  • HonzaaD

    Mě by jen zajímalo, jak tam fotil tím iPhonem? Protože když jsem si chtěl natočit děti v +5°C a měl jsem 90% baterie, tak se iPhone 6S Plus po 30s vypnul a nešel nastartovat.