imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

gboard podporuje češtinu

Gboard s podporou více jazyků


Oblíbená klávesnice Googlu dostala podporu více jazyků včetně češtiny a psát nyní můžeme také diktováním. Taktéž se nám dostalo nových emotikon: vypadá to, že v roce 2017 neexistuje aktualizace bez nových emotikon.

Minulý týden byla vydána nová aktualizace oblíbené klávesnice Gboard. Pravděpodobně by se našla spousta lidí, kteří by rádi věděli, jak je na tom klávesnice Googlu s porovnáním s tou od iOS, přes víkend ji tedy trochu otestujeme.

Tato klávesnice byla velice oblíbená i s menším počtem podporovaných jazyků. Někteří možná čekali jen a pouze na to, až přibyde podpora právě jejich jazyka. A konečně je to tu, Gboard dostala na konci měsíce aktualizaci s podporou celé řady nových jazyků.

gboard podporuje češtinu

Bylo by poněkud bezpředmětné zabíhat do hlubokých analýz funkcí, kterých je Gboard schopen, nicméně zvládne následující: Google search při psaní, psaní pomocí tažení prstu z písmena na písmeno (Glide), zabudovaný vyhledávač GIFů a přizpůsobitelná témata. K tomuto seznamu nyní přibylo i diktování textu, což vám může připadat jako základnější funkce než zabudovaný Google Search, tak tomu ale stále není. Důvodem je, že Apple nepovoluje přístup k diktování vývojářům třetích stran.

Google si ovšem dokázal poradit. Po zapnutí diktování dlouhým podržením mezerníku, budete přesměrováni do aplikace, kde si můžete Gboard nastavit. Zde uvidíte obrazovku podobné Google Now, na které můžete nadiktovat váš text. Jakmile budete hotoví, aplikace vloží přepis do místa pro text a vy můžete pokračovat v psaní. Nejde sice o to nejjednodušší řešení, funguje ale velice dobře a rozpoznávání řeči je poměrně přesné.

gboard podporuje češtinu

Co se samotného psaní týče, je Gboard špička. Predikce funguje náramně a na Glide si zvyknete velice rychle. Nová aktualizace přinesla podporu celé řady nových jazyků, samozřejmě včetně češtiny, a oficiálně se tak domluví již v 20 různých jazycích. Další novinkou je přidání Doodles, které můžete znát z webového rozhraní. Ty otevřete přes animované tlačítko G. A nemůže samozřejmě chybět ani set emotikon z iOS 10.

Celkově se v Googlu opravdu překonali a vytvořili jednu z nejlepších klávesnic pro iOS. Jediný problém, který s ní můžete mít, se týká stereotypů Googlu: co všechno může aplikace o vašem psaní odesílat a komu? Teoreticky odesílá pouze statistická data a diktování na servery Googlu. Jak je to ale doopravdy nevíme, zbývá nám tedy pouze věřit.

gboard podporuje češtinu

Gboard je každopádně skvělou alternativou. Pokud je pro vás důležité používání akcentů, pak rozhodně jděte do této klávesnice. Přechod je naštěstí opravdu jednoduchý: stačí ťuknout na tlačítko podobné zeměkouli vedle mezerníku a je to.

Gboard je ke stažení zdarma na App Storu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!