imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

guided acces

Guided Access na iPhonech a iPadech


Guided Access pomáhá uživatelům se soustředit na daný úkol. Hodí se také v případech, kdy půjčujete zařízení dítěti, které si chce zahrát nějakou hru nebo se dívat na film.

Guided Access je sice starší, ale málo známá iOS funkce. Díky tomuto nastavení můžete nastavit přístup pouze k požadovaným aplikacím a funkcím.

guided acces

Dá se využít ve třídách, kde mají studenti používat pouze stanovený software, nebo jím jde zajistit, že se vaše dítko dostane pouze k přednastavenému filmu nebo aplikaci. Při aktivovaném Guided Access nelze z aplikace vyskočit pomocí tlačítka Home ani mezi aplikacemi nelze přepínat.

Aktivovat ho můžete v Settings > General > Accessibility a v části Learning naleznete Guided Access. Tapnutím funkci aktivujte. Nastavit lze i passcode pro odemknutí Guided Acces (heslo by mělo být jiné, než používáte normálně) a můžete povolit také používání Touch ID, nebo Face ID.

guided acces

Guided Access lze aktivovat zmáčknutím tlačítka Home (nebo bočního tlačítka v případě iPhonu X) třikrát po sobě. Pokud máte na tlačítku nastavenou jinou funkci jako Smart Invert, zařízení se vás zeptá, jakou z těchto funkcí chcete použít. Pro deaktivaci Guided Acces stačí stejné tlačítko znovu třikrát zmáčknout.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.