imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

nové procesory kaby lake v macbook na wwdc

Gurman: Na WWDC by mohly MacBooky dostat procesory Kaby Lake


Analytik Bloombergu Mark Gurman se takřka nemýlí a hovořil o tom, že v rámci letošní Worldwide Developers Conference by mohly nové procesory dostat nejen Mac Pro, ale také základní MacBooky a dokonce i MacBook Air.

Při loňském uvedení nových MacBooků Pro na trh mnoho lidí společnost kritizovalo za to, že své počítače neosadila nejsilnějším dostupným hardwarem. Musíme přiznat, že z určitého pohledu byla tato kritika odůvodněná a MacBooky Pro 2016 dostaly tu stejnou šestou generaci Intel Skylake procesů jako jejich předchůdce z předchozího roku. A i kdyby to Apple omlouval jakýmkoliv způsobem, v tomto případě se prostě o modernizaci nejedná.

Nicméně v lednu byly na Consumer Electronics Show, známé pod zkratkou CES, představeny nejnovější procesory Intelu Kaby Lake, u kterých společnost slíbila průměrný nárůst výkonu o desítky procent, což je něco, co si nemůžeme nechat ujít. Uživatelé mohou očekávat nárůst výkonu u moderního 4K a 360° obsahu až o vynikajících 65 %. Mezi propagované funkce pak patří vylepšení zabezpečení, novinky ve zpracování médií a vývoj pro VR a herní zážitky.

nové procesory kaby lake v macbook na wwdc

Pokud tedy předpovídá Gurman budoucnost správně, pak se toho všeho u MacBooků dočkáme na WWDC. A u MacBooků to platí pro všechny tři modely: MacBook Pro, MacBook a překvapivě také 13″ MacBook Air. Kdybychom měli být upřímní, tak jsme spíše očekávali, že bude Air nemilosrdně vyhozen z celé produktové palety, nicméně se velice rádi necháme od Applu překvapit, jelikož Air je stále „MacBookem pro lidi“. Jde o skvělý počítač pro velkou řadu uživatelů a je dostupný i z pohledu cenové politiky Applu. Nicméně to vypadá, že jeho nejslabší článek, displej, Retinu nedostane.

Nejde očividně o úplně světobornou aktualizaci, je ale stále možné, že Apple v tichosti vydá nové laptopy. Nějaké laptopy se ale blíží a Apple si tak konečně může odškrtnout jednu věc ze svého seznamu úkolů. Jedinou věcí, se kterou se ještě bude muset vypořádat, jsou porty (správně, Apple, neodebereš z MacBooku Air všechny ty dobré a užitečné porty výměnou za jediný USB-C, ŽE NE?!).

nové procesory kaby lake v macbook na wwdc

Při uvedení jsme počítali, že série čipů 28W U (7267U/7287U/7567U) může být přidána do dalších 13″ MacBooků Pro, a pokud dojde k aktualizaci i Macu mini, mohl by jr dostat i on, jelikož oběma počítačům se obvykle dostává od Applu stejného hardwaru. Pro 15″ MacBook Pro by byla dokonalá série 45W H. 7700HQ by pak mohl být součástí základních modelů a 7820HQ by mohl sloužit v silnějších laptopech, těm nejsilnějším by pak mohl být osazen 7920HQ.

Zda k tomu nakonec doopravdy dojde nevíme, nicméně k zjištění celé pravdy již moc dlouho čekat nemusíme…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!