imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Hádejte, který telefon byl v prvním kvartálu nejpopulárnější


Asi byste na to sami nepřišli, poradíme vám tedy – iPhone 7. A druhá nejpopulárnější? Tady je to ještě trochu náročnější – iPhone 7 Plus. Nicméně třetí příčka je skutečně překvapující. Alespoň podle nejnovější zprávy Strategy Analytics.

Nezávislá mezinárodní výzkumná a konzultantská společnost Strategy Analytics vydala další ze svých pravidelných zpráv, v nichž zkoumá stav mobilního trhu a popularitu jednotlivých zařízení. Tentokrát tu máme přehled za první fiskální kvartál roku 2017. Za pomoci celosvětových dat firma spočítala, že se během prvních tří měsíců prodalo po celém světě přibližně 353 milionů kusů smartphonů. Nejde o malé číslo, ještě více překvapující je však fakt, že hned 50,8 milionů kusů byly iPhony.

01_iphone7_as_most_popular_phone_in_last_fiscal_quarter

Tato data jsou oficiální, jelikož Apple zveřejnil množství prodaných zařízení ve své čtvrtletní zprávě. Bohužel nepopsal přesněji, jakým dílem se na čísle podílely jednotlivé modely, takže oficiálně neznáme přesné číslo prodejů ani u iPhonu 7. Strategy Analytics však mají naštěstí vlastní metodu, skrz kterou se dostali k odhadu 21,5 milionů kusů iPhonu 7 a 17,4 milionů kusů iPhonu 7 Plus. Jestliže jsou tato čísla správná, znamená to, že se prodalo i přes 10 milionů kusů starších modelů.

02_iphone7_as_most_popular_phone_in_last_fiscal_quarter

Co je však asi nejvíce překvapující, je zástupce na třetí příčce. Je zde totiž Oppo, kterému se podařilo předskočit i Samsung. Přestože je výrobce v Evropě a Americe téměř neznámý, v Číně jde o giganta. Díky tomu, že ze závodu úplně odpadl Samsung Galaxy Note 7, byla pro R9s ještě lepší pozice. Telefon navíc vypadá hodně podobně jako iPhone, jen je mnohem levnější.

03_iphone7_as_most_popular_phone_in_last_fiscal_quarter

První kvartál roku nebyl pro Samsung tím nejlepším, ale díky modelům J3 a J5 se firmě podařilo udržet alespoň čtvrtou a pátou příčku. Kdyby neměl Note 7 takové problémy, dost určitě by Samsung dosáhl lepších čísel, ale nemá smysl moc spekulovat. Podle prvních informací to vypadá, že Samsung Galaxy S8 vrátí společnost zpátky na trať, prodeje se však ukážou až v dalším přehledu.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!