imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

steve jobs hodinky v prodeji

Ikonické hodinky Steva Jobse opět v prodeji


Výrobce hodinek Seiko se rozhodl opět vydat model Seiko Chariot, který bývalý CEO Applu nosil.

Pravděpodobně všichni znají fotografii Steva Jobse (níže), na které sedí ve svém domě ve Woodside v Kalifornii a mezi nohama drží první Macintosh. Pokud se na ni ale zadíváte pořádně, můžete si na jeho levé ruce všimnout hodinek. Ne, nejedná se o první prototyp Apple Watch, jde o hodinky Seiko Chariot.

steve jobs hodinky v prodeji

Job byl velice dobře znám pro svou zálibu v jednoduchosti, není tedy žádným překvapením, že si tehdy vybral právě hodinky s takto minimalistickým designem. Sběratelé relikvií své oblíbené společnosti měli přitom až doposud smůlu, jelikož japonský výrobce hodinek přestal tento model vyrábět. Kus, který má Steve Jobs na zmíněné fotografii, se vydražil za ohromné množství peněz. V únoru loňského roku byl vydražen v přepočtu za více než 1 milion korun.

steve jobs hodinky v prodeji
Hodinky, které má Jobs na fotografii.

Nyní už ale tak vehementně šetřit nemusíte, jelikož Seiko oznámili další produkci oblíbené série a to za přijatelnou cenu. Hodinky budou dostupné ve dvou velikostech, menší o 33mm a větší o 37,5mm s černým nebo bílým ciferníkem. Řemínek je v obou případech z černé telecí kůže. Hodinky by měli být k dostání od 10. března a cena by se měla pohybovat okolo  4 500Kč.

steve jobs hodinky v prodeji
Oživený model.

Jediným problémem bude nákup letenky do Japonska, jelikož model bude dostupný pouze tam. Seiko uvede tento model v život s tokijskou designérskou společností Nano Universe. Snad budou natolik hezké, aby se dostal nějakým způsobem i do našich rukou.

Pokud se vám k hodinkám ani tak nepodaří dostat, zde alespoň uvádíme nostalgickou vzpomínku od fotografa Normana Seeffa, který v roce 1984 onu fotografii pořídil.

Jen jsme tak posedávali v jeho obývacím pokoji, mluvili o kreativitě a každodenních věcech. Postupně jsme se sbližovali, když najednou vyletěl a když se vrátil usedl do té pózy. Spontánně si sedl s Macintoshem ve svém klíně.

Fotografie se mi podařila napoprvé. Později jsme udělali ještě nějaké další a dokonce udělal i nějaké polohy jógy – zvedl nohu a přehodil si ji přes rameno – a já to bral tak, že jsme dva lidi, co spolu tráví čas, klábosí a dobře se baví. Nebylo to nijak promyšlené, bylo to naprosto bez přípravy, přirozenost, o které jsme nikdy nepředpokládali, že se dostane až na obálku časopisů.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!