imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Instalujte aktualizace macOS rychleji


Otravuje vás sledování displeje Macu, když vám na něm pomalu nabíhá lištička ukazující průběh aktualizace? Ukážeme vám trik, jak si o pár minut čekání zkrátit.

Instalace updatů je opravdu důležitá, zaprvé se díky nim dostáváte k novým funkcím, ale hlavně získáváte bezpečnostní záplaty. V případě Macu mohou mít i menší aktualizace relativně velký objem, instalace tak nebývá tak rychlá, jak bychom si přáli. S trochou kouzel v Terminálu můžeme celý proces optimalizovat, část instalace se totiž odehraje na pozadí a my nebudeme muset trávit tolik času čekáním.

  • Otevřete okno Terminálu
  • Zadejte následující příkaz: softwareupdate -l
  • Stiskněte Enter

Váš počítač nyní zkontroluje dostupné aktualizace, jestliže nic nenajde, vrátí se zpět k prázdnému příkazovému řádku.

Pokud však nějaké updaty najde, objeví se seznam. Každá z aktualizací má dva řádky. Na prvním najdete identifikátor, jenž nese název samotného updatu.

Na druhém řádku jsou detaily aktualizace – číslo verze, velikost v kilobytech, prioritu a případnou potřebu restartu.

Jestliže se tedy rozhodnete kterýkoliv z updatů stáhnout a nainstalovat, zadejte následující příkaz s příslušným identifikátorem na konci:

softwareupdate -i identifier

Dejte si pozor na to, že pokud má identifikátor nějaké mezery, měli byste ho napsat mezi apostrofy. Například takto:

softwareupdate -i ‘macOS High Sierra 10.13.3 Supplemental Update-‘

Pokud chcete balíček pouze stahovat, nikoliv však instalovat, zadejte následující:

softwareupdate -d identifier

Stažené aktualizace pak najdete ve složce ~/Library/Updates. Abyste je následně nainstalovali, stačí použít výše zmíněný příkaz nebo navštívit Mac App Store. Jestliže chcete stáhnout a nainstalovat všechny dostupné aktualizace, napište:

softwareupdate -d -a

Pár doplňujících informací:

  • Množství času, které takto ušetříte, záleží na velikosti updatu a také na vašem zařízení. Pokud však z celého procesu vynecháte zbytečně pomalý Mac App Store, vždycky tím alespoň nějaký čas získáte.
  • Jestliže je po instalaci nutný restart, Terminál vám dá vědět. Stojí za to zařízení restartovat ručně.
  • Podle výše popsaného postupu můžete aktualizovat jen nativní aplikace Applu a samotný systém. S programy třetích stran příkazy fungovat nebudou.
  • Během procesu budete potřebovat administrátorské heslo.
  • U větších updatů nezapomeňte před instalací udělat bezpečnostní zálohu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.