imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

zaměstnanci apple test siri reproduktor

Inženýři Applu již ve svých domácnostech používají reproduktor Siri


S příchodem WWDC se zdá být hlasová domácí asistentka Applu čím dál pravděpodobnější. Podle Bloombergu prý již zaměstnanci Applu nový reproduktor Siri ve svých domácnostech několik měsíců testují.

Oblíbená americká technologická stránka a její žurnalista zaměřující se na Apple Mark Gurman vsadili zprávou o reproduktoru Siri opět vše na jednu kartu a zdá se, že ani tentokrát jejich reputace trpět nebude. Pokud jste se posledních pár měsíců o novinky moc nezajímali, jde v podstatě o toto: poslední rok se na americkém trhu rozmáhají hlasově ovládaní osobní asistenti, kteří dokáží přes hlasový povel vykonat různé úkony.

zaměstnanci apple test siri reproduktor

Dvě největší společnosti na tomto poli jsou momentálně Amazon a Google: ta první představila svou verzi s displejem včera pod názvem Amazon Echo Show. Takřka ve stejné době dostala mimochodem jiný hardware také asistentka Microsoftu Cortana, která se přesunula do reproduktoru Harman Kardon. K tomuto tématu se vyjádřil i Apple ústy Phila Schillera, který zastává názor, že i když hlasově ovládané systémy již existují, displej má stále své opodstatnění a v každodenním životě ho bude potřeba.

No, tak tady to máš, Phile, pokud jsi měl na mysli něco takového, tak si nyní můžeš koupit Amazon Echo Show, i když se podle videí zdá celý produkt momentálně bez jakéhokoliv nápadu. Nedokážeme si představit, proč by na tom měl někdo provádět video hovory, když toho samého docílí i na iPadu. Phil samozřejmě pravděpodobně neběžel do nejbližšího obchodu s IT, aby si nový produkt Amazonu koupil, navíc Gurman přeci zmínil, že zaměstnanci společnosti již reproduktor Siri několik měsíců testují ve svých domácnostech.

Zajímavé na celé situaci bude, k čemu každá ze společností bude tuto technologii využívat v budoucnu. Všechna aktuálně dostupná zařízení se pohybují v cenové kategorii 200-300 dolarů a Amazon Echo Show nabízí za 230 dolarů displej navíc, ačkoliv na tomto bonusu asi nijak nezbohatnou. Co by ale v budoucnu mohlo vydělat spoustu peněz, je obsah publikovaný na Prime, který je s Echo spojen. Na druhou stranu má Apple službu na streamování hudby, na iTunes Store si můžete kupovat filmy a jednou se můžeme dočkat i pořadů vytvořených Applem pro předplatitele Apple Music.

A nezapomínejme na to, že cupertinská společnost již jedno zařízení záhadně podobné reproduktoru Siri má, Apple TV, která sama o sobě Siri podporuje. Jak tvrdí Phil Schiller, displej je důležitý a je klidně možné, že Apple zmiňovaná zařízení spojuje dohromady. Jisté je, že něčeho jako Siri reproduktoru se dočkáme, co ale ještě nevíme, alespoň ne jistě, kdy a čím se bude lišit od konkurenčních produktů – kdybychom měli hádat, tak úplně vším.

zaměstnanci apple test siri reproduktor

Jak sme v minulosti zmínili již několikrát, nová produktová řada je fajn, pokud ale nebude software natolik inteligentní, aby se dokázal naučit chování uživatele, nebo by se složitě ovládala, nemá žádnou cenu. Siri je z tohoto pohledu daleko za konkurencí: naprosto promrhala svou počáteční šanci a Apple ji vyvíjí jen poskrovnu. Doufáme, že to se na letošní WWDC změní a Siri vstane z popela. V takovém případě totiž Apple zajisté vytvoří úžasné zařízení, samotný hardware k tomu ale stačit nebude.

Zdroj: Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!