imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 10.2.1 řeší většinu problémů s baterií


Zejména kolem baterií iPhonu 6 a 6s bylo hodně stížností. Apple zároveň rozjel speciální program, skrz něj baterky opravoval. Poslední softwarová aktualizace nabízí řešení i těm zařízením, které součástí programu nejsou.

Chudáčci baterie u iPhonů, skutečně nemají lehký život. Více a více iPhonů 6s to prostě vzdalo a odevzdalo svou výdrž zimnímu počasí. Další přístroje měly ještě horší výsledky a vypínaly se již po několika minutách – někomu se to dělo pravidelně, někomu jen občas. Dokonce i Apple si uvědomil, že je něco špatně, rozhodl se tedy nabídnout program na výměnu baterek zdarma u zařízení s určitým sériovým číslem.

01_apple_solving_battery_problems_with_os_update

Problémem bylo, že se obtíže objevovaly i u novějších modelů než 6s, ale Apple s tím nic nedělal. Důvodem problémů byly dvě současně běžící chyby. Baterky 6s měly výrobní chybu, která vedla k rychlé a náhlé ztrátě energie, proto je Apple měnil zdarma. Ostatní zařízení však měla softwarový problém, jenž zapříčinil třeba náhlé vypnutí telefonu. Když jde však o softwarovou záležitost, výměna komponent není potřeba.

Situaci měl řešit update z 23. ledna na verzi 10.2. Apple si dával při popisu aktualizace velký pozor a o baterkách příliš nemluvil:

iOS 10.2.1 řeší chyby a zlepšuje zabezpečení iPhonů a iPadů.

Jedním z důvodů, proč se Apple o řešení konkrétního problému příliš nevyjadřoval, byla obava. Obava z toho, že by update problémy nevyřešil. Měsíc od aktualizace to však vypadá, že byla mise úspěšná, alespoň z velké části. Čísla to rovněž dokazují:

V situaci neočekávaného vypnutí telefonu je v případě iPhonu 6s snížení přes 80 %, u iPhonu 6 přes 70 %.

02_apple_solving_battery_problems_with_os_update

V systému je nyní zavedena bezpečnostní novinka, díky níž nemusíte v případě výskytu tohoto problému telefon zapojovat do nabíječky, a stačí jej pouze restartovat. Tato funkce se týká pouze iPhonu 6 a 6s, ale s updatem na 10.3 jej získávají i modely Plus. Zatím nevíme, s jakou účinností update pomohl u ostatních zařízení, ale můžeme očekávat, že byl výsledek podobný.

Původem problémů mělo být teoreticky stáří baterií, které z nějakého důvodu nedokázaly dodávat správné množství energie a systém tak spustil bezpečnostní sekvenci, jež telefon okamžitě vypnula. Apple u iOS pozměnil systém správy energie a vypadá to, že většinu problémů změna vyřešila.

Od verze 10.2.1 se objevuje i nová chybová hláška, a to v  Nastavení > Baterie. Jestliže systém zaznamená nějakou chybu, objeví se následující:

Je možné, že baterii iPhonu je nutné vyměnit

Správný postup pro řešení této situaci najdete na stránkách podpory Applu.

03_apple_solving_battery_problems_with_os_update

Rádi bychom v souvislosti s tím vyzdvihnuli to, že si lidé často stěžují, že je systém nutí k aktualizacím – tady máte jasný důkaz, proč jsou updaty potřeba.

Zdroj: 9to5mac a Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!