imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

iOS 10.2.1 řeší většinu problémů s baterií


Zejména kolem baterií iPhonu 6 a 6s bylo hodně stížností. Apple zároveň rozjel speciální program, skrz něj baterky opravoval. Poslední softwarová aktualizace nabízí řešení i těm zařízením, které součástí programu nejsou.

Chudáčci baterie u iPhonů, skutečně nemají lehký život. Více a více iPhonů 6s to prostě vzdalo a odevzdalo svou výdrž zimnímu počasí. Další přístroje měly ještě horší výsledky a vypínaly se již po několika minutách – někomu se to dělo pravidelně, někomu jen občas. Dokonce i Apple si uvědomil, že je něco špatně, rozhodl se tedy nabídnout program na výměnu baterek zdarma u zařízení s určitým sériovým číslem.

01_apple_solving_battery_problems_with_os_update

Problémem bylo, že se obtíže objevovaly i u novějších modelů než 6s, ale Apple s tím nic nedělal. Důvodem problémů byly dvě současně běžící chyby. Baterky 6s měly výrobní chybu, která vedla k rychlé a náhlé ztrátě energie, proto je Apple měnil zdarma. Ostatní zařízení však měla softwarový problém, jenž zapříčinil třeba náhlé vypnutí telefonu. Když jde však o softwarovou záležitost, výměna komponent není potřeba.

Situaci měl řešit update z 23. ledna na verzi 10.2. Apple si dával při popisu aktualizace velký pozor a o baterkách příliš nemluvil:

iOS 10.2.1 řeší chyby a zlepšuje zabezpečení iPhonů a iPadů.

Jedním z důvodů, proč se Apple o řešení konkrétního problému příliš nevyjadřoval, byla obava. Obava z toho, že by update problémy nevyřešil. Měsíc od aktualizace to však vypadá, že byla mise úspěšná, alespoň z velké části. Čísla to rovněž dokazují:

V situaci neočekávaného vypnutí telefonu je v případě iPhonu 6s snížení přes 80 %, u iPhonu 6 přes 70 %.

02_apple_solving_battery_problems_with_os_update

V systému je nyní zavedena bezpečnostní novinka, díky níž nemusíte v případě výskytu tohoto problému telefon zapojovat do nabíječky, a stačí jej pouze restartovat. Tato funkce se týká pouze iPhonu 6 a 6s, ale s updatem na 10.3 jej získávají i modely Plus. Zatím nevíme, s jakou účinností update pomohl u ostatních zařízení, ale můžeme očekávat, že byl výsledek podobný.

Původem problémů mělo být teoreticky stáří baterií, které z nějakého důvodu nedokázaly dodávat správné množství energie a systém tak spustil bezpečnostní sekvenci, jež telefon okamžitě vypnula. Apple u iOS pozměnil systém správy energie a vypadá to, že většinu problémů změna vyřešila.

Od verze 10.2.1 se objevuje i nová chybová hláška, a to v  Nastavení > Baterie. Jestliže systém zaznamená nějakou chybu, objeví se následující:

Je možné, že baterii iPhonu je nutné vyměnit

Správný postup pro řešení této situaci najdete na stránkách podpory Applu.

03_apple_solving_battery_problems_with_os_update

Rádi bychom v souvislosti s tím vyzdvihnuli to, že si lidé často stěžují, že je systém nutí k aktualizacím – tady máte jasný důkaz, proč jsou updaty potřeba.

Zdroj: 9to5mac a Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!