imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 10.3 je venku ke stažení


Jak jsme očekávali, dnes se na světlo světa dostal dosud největší update iOS 10, konkrétně ve verzi 10.3. Dostáváme několik zajímavých funkcí: některé jsou lepší, některé horší.

Uživatele, kteří si stáhli nejnovější beta verzi iOS, čeká několik novinek. Pár z nich není tak zajímavých, jako třeba výsledky kriketu u Siri. Další jsou však mnohem zásadnější, objevil se třeba úplně nový souborový systém APFS, který je sice neviditelný, ale zároveň asi nejdůležitější na celém iOS 10.3. Přechod na něj nám na iPhonech pravděpodobně udělá docela dost volného místa, zejména uživatelé s menší kapacitou tak budou mít radost.

Další důležitou funkcí je „Find my AirPods“, jež je pochopitelně zásadní zejména pro ty, kdo si nová sluchátka od Applu již zakoupil a je náchylný ke ztrácení věcí.

01_ios_10_3_released_and_downloadable

Je tu i několik novinek pro Apple Watch, nejdůležitější z nich je jistě Theater Mode, který byl vytvořen pro použití v kině nebo v divadle. Zapnutými Apple Watch tak již nebudete otravovat úplně všechny v sále kolem vás.

02_ios_10_3_released_and_downloadable

Seznam dalších novinek:

 • Byla upravena animace při spouštění a vypínání aplikací, objevují se zaoblenější hrany oken a zrychlil se celý proces spouštění, čehož si všimnete zejména u těch kousků, které s tím mají problém.
 • Nahoře v menu Settings se objeví obrázek uživatele, můžete u něj najít všechny potřebné informace o vašem účtu a dalších zařízeních od Applu.
03_ios_10_3_released_and_downloadable
 • Byla přidána možnost prohledat stránky a uvidíte více doporučených aplikací.
 • Updatu se dočkal i iCloud, můžeme to vidět třeba proužkovém zobrazení, co přesně nám zabírá kolik místa v iCloud paměti. Podobně to známe z macOS.
 • Můžete vidět předpověď počasí z vašeho místa, když 3D-klepnete na ikonku Weather v mapové aplikaci.
 • Aplikace Podcast získává widget velice podobný tomu z aplikace Music.
 • Nově můžete hodnotit aplikaci bez toho, abyste z ní museli vyskočit.
 • Siri nově umí odpovídat na otázky kolem výsledků kriketu z Premier League and the International Cricket Council.
 • Mailová aplikace a tlačítko zpět se dočkaly drobných úprav.
 • Dalším vylepšením Siri je update SiriKitu, skrz nějž mohou vývojáři přistupovat k vaší osobní asistentce. Nově Siri bude schopna zaplatit účet. Zvládne také zajistit odvoz třeba pomocí Uberu.
 • Do Safari byla přidána možnost Reduced Motion, díky níž budou z aplikace odstraněny rychlé pohyby, které někomu dělají problémy.
 • CarPlay se dočkal zástupce, díky němuž získáte rychlý přístup k nejpoužívanějším aplikacím. Nově také dokáže navádět k nejbližší elektrické nabíjení stanici.
 • HomeKit začíná podporovat programovatelné vypínače světel.
 • „Plovoucí“ klávesnice je nově přístupná i pro tablety s 9,7“ a menším displejem.
04_ios_10_3_released_and_downloadable
 • Vývojáři budou schopni snáze aktualizovat podobu ikonek skrze jednoduchý update.
 • Do Settings přibylo nové menu, v němž uživatelé najdou koncentrovanější a jasnější přehled všech bezpečnostních nastavení.
 • Nově se bude kategorie „Diagnostics and Usage“ jmenovat „Analytics“.

Přestože by update neměl zapříčinit jakoukoliv ztrátu dat, je vždy dobré pro jistotu před aktualizací svůj iPhone či iPad zálohovat. Díky iCloudu nebo iTunes můžete jednoduše vytvořit kompletní zálohu. Jestliže chcete ještě větší jistotu, můžete zálohu udělat oběma způsoby.

iOS 10.3 je kompatibilní s následujícími zařízeními: iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 12.9″, iPod touch 6. generace.

05_ios_10_3_released_and_downloadable
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!