imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iOS 10 láme stále více rekordů


Nový systém se rozšiřuje rychleji než kdykoliv dříve, a to přes loňské vysoké nasazení laťky od iOS 9. Pojďme se podívat, jak se iOS 10 daří!

Když jsme naposledy psali o tom, jak se iOS 10 rozšiřuje po světě, byl začátek ledna. Už tehdy bylo evidentní, že se v tomto směru novému systému daří velice slušně. iOS 10 však stále neubírá na obrátkách a láme jeden rekord za druhým. I když je tedy pravda, že růst pochopitelně zpomalil – nový systém měla na svých zařízeních dva týdny po vydání hned polovina všech uživatel, zatímco od začátku ledna do teď se systém dočkal už jen dalších téměř 3 %.

01_ios_10_breaking_more_records

Na tom však není nic špatného, jelikož iOS 9 ve stejnou dobu minulý rok dosahoval jen na 77 % hodnot aktuální verze systému. Je také dobré podotknout, že ne každé zařízení zvládne iOS 10 rozběhnout – jen zařízení od iPhonu 4s dále mohou nejnovější systém nainstalovat. Apple čísla získává skrz analýzu dat iPhonů, iPadů a iPodů touch během návštěv App Storu.

02_ios_10_breaking_more_records

Jde v podstatě o velice přesná data, i když ne každý uživatel pravidelně App Store navštěvuje, zejména tedy majitelé starších zařízení (a starších systémů). Politika aktualizace systému je navíc vcelku agresivní a otravuje vás tak dlouho, dokud si prostě nejnovější verzi nenainstalujete. Nicméně čísla hovoří sama za sebe a jde o skvělý výkon za půl roku od uvedení. Podle dat z 20. února letošního roku 16 % uživatelů stále používá iOS 9, starší systémy má pak 5 % lidí.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!