imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

iOS 10 láme stále více rekordů


Nový systém se rozšiřuje rychleji než kdykoliv dříve, a to přes loňské vysoké nasazení laťky od iOS 9. Pojďme se podívat, jak se iOS 10 daří!

Když jsme naposledy psali o tom, jak se iOS 10 rozšiřuje po světě, byl začátek ledna. Už tehdy bylo evidentní, že se v tomto směru novému systému daří velice slušně. iOS 10 však stále neubírá na obrátkách a láme jeden rekord za druhým. I když je tedy pravda, že růst pochopitelně zpomalil – nový systém měla na svých zařízeních dva týdny po vydání hned polovina všech uživatel, zatímco od začátku ledna do teď se systém dočkal už jen dalších téměř 3 %.

01_ios_10_breaking_more_records

Na tom však není nic špatného, jelikož iOS 9 ve stejnou dobu minulý rok dosahoval jen na 77 % hodnot aktuální verze systému. Je také dobré podotknout, že ne každé zařízení zvládne iOS 10 rozběhnout – jen zařízení od iPhonu 4s dále mohou nejnovější systém nainstalovat. Apple čísla získává skrz analýzu dat iPhonů, iPadů a iPodů touch během návštěv App Storu.

02_ios_10_breaking_more_records

Jde v podstatě o velice přesná data, i když ne každý uživatel pravidelně App Store navštěvuje, zejména tedy majitelé starších zařízení (a starších systémů). Politika aktualizace systému je navíc vcelku agresivní a otravuje vás tak dlouho, dokud si prostě nejnovější verzi nenainstalujete. Nicméně čísla hovoří sama za sebe a jde o skvělý výkon za půl roku od uvedení. Podle dat z 20. února letošního roku 16 % uživatelů stále používá iOS 9, starší systémy má pak 5 % lidí.

Zdroj: Macrumors

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!