imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

ios 11.3

iOS 11.3 přinese spoustu nových funkcí


Teprve před dvěma dny byla vydána veřejná aktualizace iOS ve verzi 11.2.5 a Apple již vydal vývojářskou betu další verze. Ta slibuje celou řadu vzrušujících novinek. Představujeme iOS 11.3.

Loni představil Apple na WWDC dvě nové funkce, které nám v předchozích iOS verzích chyběly. První beta verze iOS 11 zahrnovaly AirPlay 2 a synchronizaci zpráv. Postupem času ovšem tyto funkce zmizely. Dočkat bychom se jich ale přeci jen mohli, jelikož v první vývojářské beta verzi iOS 11.3 jsou opět přítomny.

ios 11.3

V iMessage se občas může vyrojit nějaká nepříjemná chyba. Z bezpečnostních záloh si sice můžete obnovit konverzace, nicméně na více zařízeních může vzniknout zmatek a dojít ke špatné. Pokud vydrží podpora iCloud Sync i v oficiální verzi, k ničemu podobnému již nedojde. Další novinkou může být Business chat pro iMessage. Jedná se v podstatě o podobnou verzi chatbota Facebooku, kterého jsme vám představili před několika dny.

AirPlay 2 se týká příchodu HomePodu. Ačkoliv Apple jasně prohlásil, že HomePod hned po vydání nebude podporovat funkci multi-room, AirPlay 2 je s ní v přímém spojení. Ta bude ovšem dostupná pro Apple TV a další zařízení s podporou této technologie, například BeoPlay M3.

ios 11.3

Dále tu máme Health Records, což je jednotná platforma pro zdravotnické instituce s cílem přinést pohodlnější uživatelské zkušenosti. Nyní mohou uživatelé zadávat své údaje manuálně do aplikace Health. Apple ovšem na tomto projektu ustavičně pracuje a rád by vytvořil plně automatický systém, který by uživatele upozornil na jakoukoliv událost týkající se jejich zdraví. Jedná se tak pouze o první část většího plánu.

V plánu jsou také 4 nové animoji: lev, medvěd, drak a lebka. Vývojářům se ale bude zamlouvat ARKit 1.5, který zjednoduší vyvíjení aplikací.

Nová verze bude zahrnovat i Advanced Mobile Location pro přesnější data o poloze v případě nouze.

ios 11.3

Co ovšem prozatím chybí, je možnost zjistit stav baterie a vypnutí zpomalování telefonu. V jednom rozhovoru bylo řečeno, že bude tato funkce brzy k dispozici. Snad tomu tak opravdu bude.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.