imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

key photo

iOS 11 tip: jak vybrat klíčovou fotografii pro Live Photos


Nemáte tušení, k čemu jsou pohyblivé fotografie na vašem iPhonu? Ani my jsme neměli, dokud jsme ovšem nevyzkoušeli funkci Live Photos. Vytvořili jsme pro vás klip, který vám objasní její výhody.

Podle nás není Live Photos až tak úžasná nová funkce a moc jsme ji tedy ani nepoužívali. Nebyla pro nás ani moc efektivní, protože pohybující se „GIFy“ jsme mohli ukazovat jen přátelům s iPhonem. Pokud si chcete být ovšem jistí, že během fotografování zachytíte ten správný okamžik, dokáže být velmi užitečná.

live photos

S Live Photos stačí zmáčknout tlačítko spouště pouze jednou a kdykoliv poté si vybrat z pořízených fotografií tu úplně nejlepší. Funkci stačí zapnout v aplikaci Camera a u pořízené Live Photo kliknout na Edit. V zobrazeném menu si můžete zvolit vybranou fotografii, která bude následně tou klíčovou.

Klíčová fotografie je zvýrazněna bílou tečkou a ta původní rozostřenou tečkou. Nastavit můžete také délku Live Photo. V levém horním rohu můžete vypnout zvuk a v pravém horním rohu můžete nechat fotografii automaticky upravit. Tapnutím doprostřed pak vytvoříte jednu tradiční fotografii.

live photo
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.