imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

smart invert

iOS 11 tip: představujeme Smart Invert


iOS 11 s sebou přineslo celou řadu novinek, po kterých uživatelé toužili. Bohužel mezi nimi chyběl Dark mode. Místo něj se ovšem objevila jiná funkce, která dokáže tento problém částečně vyřešit.

Před vydáním iOS 11 se mluvilo o nové funkci Dark mode, nebo jinak nazývané Theater, která ovšem nemá nic společného s funkcí Theatre v Apple Watch. Dark mode dostal svou přezdívku podle toho, že telefon s černým pozadím neotravuje diváky v kině tak moc a navíc je šetrnější k vašim očím.

smart invert

Dark mode v podstatě mění bílé pozadí na černé. Například Safari s tímto módem změní stránky na černé pozadí s bílým textem. Bohužel tato možnost v iOS chybí. Na druhou stranu v nastavení Accessibility je pod možností Display Accomodation skryta funkce Invert Colors, která dělá přesně to, co naznačuje, tedy invertuje barvy.

Problém vyřešen. Tak nějak… Jedinou jeho nevýhodou je, že invertuje úplně všechny barvy, ne jen bílou za černou a naopak. Bez výjimek invertuje ÚPLNĚ VŠECHNY BARVY. To platí i pro fotografie a není tedy úplně vhodná na práci. V iOS 11 přibyla ovšem ještě jedna možnost, která ponechá barvy několika objektů netknuté. Funkci Smart Invert naleznete pod Settings > General > Accessibility > Display Accommodations > Invert Colors.

smart invert

Stále se ovšem jedná jen o dočasné řešení. Uložené fotografie nebo ty poslané přes iMessage sice zůstávají nezměněné, nicméně obrázky při brouzdání nebo YouTube videa mají barvy stále invertované.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.