imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

type to siri

iOS 11 tip: Type to Siri


Nahlas, prosím! Nebo také ne, nyní lze totiž se Siri komunikovat také psaním. Asistentka Applu totiž rozumí i psaným příkazům.

Apple v iOS 11 představil pokročilejší verzi své asistentky. Pravděpodobně si uvědomil, že mumlání do svého telefonu na veřejnosti může být znakem duševní choroby. Nehledě na to, že asistentka neumí všechny světové jazyky a to se nebudeme bavit o nespočtu přízvuků. Naštěstí můžete jednoduše aktivovat Type to Siri.

type to siri

Díky tomu se ze Siri stane pokročilý vyhledávací nástroj se zabezpečeným přístupem k vašim osobním věcem. Pro aktivování přejděte do Settings, General a v Accessibility zvolte Siri a povolte Type to Siri (tato možnost je viditelná pouze při zapnuté Siri).

Po zmáčknutí tlačítka Home (nebo swipnutí v případě iPhonu X) již nemusíte nic říkat a budete moci své dotazy psát. Navíc lze mít aktivované obě možnosti ovládání. Naprosto jednoduché.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.