imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

live photos gif

iOS 11 tip: vytvářejte GIFy z Live Photos


Na iPhonu se dají GIFy vytvářet několika způsoby a na App Storu pro to naleznete spoustu aplikací. Nicméně to zvládnete i pomocí jedné nové funkce iOS 11.

live photos gif

Funkce Live Photos je skvělá, ovšem ne mnoho lidí ji používá nebo ani neví, že existuje. Funguje přitom jednoduše. Telefon nahraje 3 sekundy před pořízením fotografie, díky čemuž můžete původně statickou fotografii rozhýbat. Před časem jsme vám ukázali, jak vybrat pomocí této funkce klíčovou fotografii. Dnes se podíváme, jak s ní vytvořit pohyblivý GIF.

live photos gif

Jednou z novinek iOS 11 je efekt Live Photos. Na výběr je pak hned ze tří: Loop, Bounce a Long Exposure. Pro tvorbu GIFu budete potřebovat první dva. S efektem Loop vytvoříte nekonečnou smyčku jako u klasických GIFů. Bounce pak vytvoří obrázek typu bumerang. Později je lze samozřejmě upravit a přidávat nové efekty.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.