imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

ipad

iPad tip: jak ovládat kurzor pomocí klávesnice


iPad umí být všestranným zařízením. Nehledě na jeho velikost je intuitivní jako menší mobilní telefony a dokáže zastat i roli klasického počítače. K tomu pomáhá i ukrytá funkce pohybu kurzorem, která vám může značně usnadnit navigaci napříč dokumenty.

Pravděpodobně všichni znáte v iPhonu efekt lupy, díky které můžete snadno přeskakovat do požadovaného místa. To stejné funguje i na iPadu, jelikož se ale na větším displeji píše daleko pohodlněji, můžete přes něj pohodlně editovat i dokumenty Wordu a Pages. Pokud se potřebujete posouvat mezi delšími odstavci nebo dokonce celými stránkami, metoda jednoto tapnutí není příliš pohodlná. Naštěstí ale existuje další gesto, které ale bohužel funguje pouze na iPadu.

ipad

Klávesnici iPadu lze použít i jako Trackpad. Pro aktivaci stačí podržet dva prsty na kterékoliv části klávesnice. Klávesy na klávesnici zmizí a následným pohybem prsty můžete snadno přeskakovat na konec řádku nebo stránky. Pokud tuto možnost neznáte, určitě ji při vhodné příležitosti vyzkoušejte, jelikož se jedná o daleko příjemnější způsob navigace v textu!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.