imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone 7 a plus benchmark

iPhone 7 a iPhone 7 Plus nejvýkonnějšími telefony


Většina technologických stránek v USA zvolila chytrým telefonem roku 2016 iPhone 7, a co víc, specialista na testování výkonu AnTuTu tvrdí, že co do výkonu je nejlepším chytrým telefonem iPhone 7 Plus. Samsung se nedostal ani do první desítky zařízení s Androidem.

Apple si vytváří procesory pro své telefony již řadu let a stejně dlouhou dobu víme, jak výkonné tyto malé čipy jsou. Tak výkonné, že je na tom iPad Pro stejně jako laptopy Applu. Navíc si podle AnTuTu vede iPhone 7 Plus lépe než 9.7″ iPad Pro a procesor A9X v 12.9″ iPadu Pro je rychlejší jen o něco. Tudíž procesor A10 Fusion v iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus se výkonu opravdu bát nemusí.

Tento procesor dokázal oproti tomu v iPhonu 6 zdvojnásobit rychlost a ztrojnásobit grafický výkon. Pokud by se takový procesor nebo jeho verze dostala do Apple TV, začaly by se dít ohromné věci. Mohl by totiž pohánět mnohem víc než jen jednoduché mobilní hry a podporoval by například 4K video. Ačkoliv se stále nejedná například o úroveň nejnovějších generací herních konzolí.

iphone 7 a plus benchmark

Vzhledem k těmto faktům nás výsledky moc nepřekvapují: iPhone 7 i iPhone 7 Plus se umístily na vrcholu AnTuTu žebříčku. Větší iPhone 7 Plus se umístil první s 181.316 body a hned za ním na druhém místě skončil iPhone 7 s 172.001 body. Třetí místo vybojoval OnePlus 3T, což je opravdu dobrý výsledek, vezmeme-li v potaz, že čínská společnost byla založena teprve před čtyřmi lety v roce 2013. OnePlus 3T získal 163.013 bodů.

Trojici následuje LeEco Le Pro 3 s 159.911 body, což je další skvělý výsledek. Pokud vám název LeEco nic neříká, jde o další relativně mladou společnost, stejně jako OnePLus, zaměřující se na telefony a chytrá příslušenství. Několik amerických novinářů nazvalo druhé a třetí série jako ohromující. Pozor tedy na pomalu zlepšující se čínský trh…

iphone 7 a plus benchmark

Podle AnTuTu je momentálně nejvýkonnějším iOS zařízením 12.9″ iPad Pro následovaný iPhonem 7 Plus. Menší iPad Pro je další s jen o něco lepším výsledkem než iPhone: rozdíl mezi těmito dvěma zařízeními je pouhých 1139 bodů. Následuje iPhone 6s Plus a klasický 6s a poté iPhone SE. Na osmém místě stojí iPad Air 2 následovaný iPadem mini 4 s téměř stejným hardwarem. Desáté místo obsadil iPhone 6 Plus.

Je důležité zmínit, že tyto testy nepředstavují ten nejdůležitější údaj, jde ale o dobrou představu celkového výkonu. AnTuTu je přitom jedním z těch nejspolehlivějších benchmarků. Samozřejmě existuje spousta dalších aspektů, ve kterých může telefon podat slušný výkon, nebo také nemusí, nicméně čísla mluví sama za sebe. Každý si může stáhnout AnTuTu zdarma a výsledky si zkontrolovat, moc rozdílů ale nečekejte.

iphone 7 a plus benchmark

Zajímavé také je, že se ze tří největších prodejců telefonů, Samsung, Apple a Huawei, dostala do seznamu pouze zařízení Applu. Samsung ani Huawei se svého zástupce nedočkali ani v seznamu deseti nejlepších pro Android. Na posledních dvou místech se pak akorát umístily dvě verze Google Pixelu.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!