imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

iPhone 7 Plus se hodí i na fotografování obálek časopisů


Podle nás není nikoho potřeba přesvědčovat o kvalitách dvojitého fotoaparátu iPhonu 7 Plus, pokud se ale nějaký nevěřící opravdu najde, po této novince už ani on žádné pochybnosti mít nebude.

Někteří z vás možná znají časopis Billboard, už jen pro jejich hudební žebříčky. Americký hudební týdeník pořádá žebříčky Billboard Hot 100 a Billboard 200, které mají jméno po celém světě a které oceňují hudbu a alba, které se nejvíce poslouchají nebo jsou nejvíce vyhledávána. Časopis je na světě již 122 let a je dostupný v online i tištěné verzi. Každý týden vychází 17 tisíc kopií. Aktuální obálka pro tento týden vypadá následovně:

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Na té není nic zvláštního a vypadá stejně jako u všech dalších prestižních časopisů. Jediním rozdílem je, že zatímco obálky takových časopisů jsou foceny profesionálními fotografy na jejich drahé DSLR fotoaparáty za miliony, fotografie na tuto obálku

byla pořízena iPhonem 7 Plus.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Nápad vyzkoušet při další foto session iPhone pochází přímo od Billboardu a fotografa Millera Mobleyho moc dlouho přesvědčovat nemuseli. Přitom na takové vybavení není zvyklý, fotografie totiž pořizuje pomocí fotoaparátů Mamiya 645DF+ a Canon 5D Mark III.

Šéfredaktor fotografie se mě zeptal, jestli bych mohl vyfotit další obálku na iPhone 7 Plus. S iPhonem jsem profesionálně nikdy před tím nefotil. Byl to super nápad. Mám rád nové technologie a nebojím se jich, tudíž jsem byl bez váhání pro.

– řekl Mobley.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Fotograf používal při focení mód Portrait, ovšem poté šly fotografie samozřejmě do post-produkce. Ne že by to nějak ubíralo na úchvatném výkonu iPhonu 7 Plus, je naopak působivé, jak dobře takto malé zařízení fotí.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Pokud by ani to nestačilo jako doporučení pro iPhone 7 Plus, Apple nadále pokračuje ve své vlastní kampani, jen kdyby náhodou. V rámci této kampaně byla vydána dvě videa zaměřená právě na Portrait mód.

Zdroj: 9to5mac 1 a 2 a Billboard

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!