imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

iPhone 7 Plus se hodí i na fotografování obálek časopisů


Podle nás není nikoho potřeba přesvědčovat o kvalitách dvojitého fotoaparátu iPhonu 7 Plus, pokud se ale nějaký nevěřící opravdu najde, po této novince už ani on žádné pochybnosti mít nebude.

Někteří z vás možná znají časopis Billboard, už jen pro jejich hudební žebříčky. Americký hudební týdeník pořádá žebříčky Billboard Hot 100 a Billboard 200, které mají jméno po celém světě a které oceňují hudbu a alba, které se nejvíce poslouchají nebo jsou nejvíce vyhledávána. Časopis je na světě již 122 let a je dostupný v online i tištěné verzi. Každý týden vychází 17 tisíc kopií. Aktuální obálka pro tento týden vypadá následovně:

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Na té není nic zvláštního a vypadá stejně jako u všech dalších prestižních časopisů. Jediním rozdílem je, že zatímco obálky takových časopisů jsou foceny profesionálními fotografy na jejich drahé DSLR fotoaparáty za miliony, fotografie na tuto obálku

byla pořízena iPhonem 7 Plus.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Nápad vyzkoušet při další foto session iPhone pochází přímo od Billboardu a fotografa Millera Mobleyho moc dlouho přesvědčovat nemuseli. Přitom na takové vybavení není zvyklý, fotografie totiž pořizuje pomocí fotoaparátů Mamiya 645DF+ a Canon 5D Mark III.

Šéfredaktor fotografie se mě zeptal, jestli bych mohl vyfotit další obálku na iPhone 7 Plus. S iPhonem jsem profesionálně nikdy před tím nefotil. Byl to super nápad. Mám rád nové technologie a nebojím se jich, tudíž jsem byl bez váhání pro.

– řekl Mobley.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Fotograf používal při focení mód Portrait, ovšem poté šly fotografie samozřejmě do post-produkce. Ne že by to nějak ubíralo na úchvatném výkonu iPhonu 7 Plus, je naopak působivé, jak dobře takto malé zařízení fotí.

iphone 7 plus fotí obálky časopisů iphone 7 plus fotí obálky časopisů

Pokud by ani to nestačilo jako doporučení pro iPhone 7 Plus, Apple nadále pokračuje ve své vlastní kampani, jen kdyby náhodou. V rámci této kampaně byla vydána dvě videa zaměřená právě na Portrait mód.

Zdroj: 9to5mac 1 a 2 a Billboard

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!