imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iPhone 7 přežije vhození do ledové řeky


Úplně bychom vás nechtěli motivovat, abyste něco podobného dělali, následkem může být zničení telefonu a ztráta záruky. Přesto, kdyby se vám náhodou někdy omylem něco podobného stalo, vypadá to, že iPhone 7 přežije bez následků. To je pravý příběh z Ruska…

Odkud byste podobnou novinku čekali, než právě z věčně zamrzlé krajiny, kde děvčata chodí v bikinách už při -15 °C? Pochopitelně tu najdete hromadu lidí, kteří místo nadávání a choulení se v teplých bytech raději vyrazí na nějaké to rybaření na zmrzlou řeku. To samé udělal i ruský rybář Aglow, kousek od města Jakutsk.

01_iphone_7_and_the_icy_river

Vzal svůj iPhone 7 Plus na svou oblíbenou kratochvíli. Je nutné podotknout, že toto zařízení má hodnocení IP97, což by mělo zaručit bezproblémové ponoření do vody po dobu 30 minut. Víme však dobře, že v podobných případech společnosti nerady tlačí až na hranu a zařízení většinou vydrží mnohem více. Nikdo však nečekal, že by iPhone 7 Plus zvládnul přežít to, co si pro něj Aglow připravil.

Podle všeho mu totiž telefon spadnul do vyříznuté díry v ledu, potopil se až na dva metry hluboké dno a ve velice chladných podmínkách byl celých 13 hodin. Tak dlouho Aglowovi trvalo, než dokázal sehnat svého kamaráda s potápěčským vybavením, aby mu z ledové řeky milované zařízení vylovil. Když se na telefon podíval, přišlo překvapení:

Vylovil ho naprosto bez poškození, byl pořád zapnutý a ukazoval 19 % zbývající baterie.

Jestli tomu nevěříte, nemusíte kvůli tomu hned zkoušet házet svůj telefon do kbelíku s ledovou vodou. Celou věc totiž natáčeli:

Jedinou otázkou tak zůstává, proč video vypadá, jako by ho někdo natáčel na bramboru, když jsme na místě, kde se běžně loví iPhony 7 Plus s duálním fotoaparátem.

Je pochopitelné tuto příhodu zpochybňovat, ale video vypadá dost přesvědčivě. Nicméně i kdyby bylo video fake a celá záležitost jen nahraná, potápěč si rozhodně za svůj výlov z naprosto ledové vody zmínku zaslouží.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!