imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

iPhone 7 přežije vhození do ledové řeky


Úplně bychom vás nechtěli motivovat, abyste něco podobného dělali, následkem může být zničení telefonu a ztráta záruky. Přesto, kdyby se vám náhodou někdy omylem něco podobného stalo, vypadá to, že iPhone 7 přežije bez následků. To je pravý příběh z Ruska…

Odkud byste podobnou novinku čekali, než právě z věčně zamrzlé krajiny, kde děvčata chodí v bikinách už při -15 °C? Pochopitelně tu najdete hromadu lidí, kteří místo nadávání a choulení se v teplých bytech raději vyrazí na nějaké to rybaření na zmrzlou řeku. To samé udělal i ruský rybář Aglow, kousek od města Jakutsk.

01_iphone_7_and_the_icy_river

Vzal svůj iPhone 7 Plus na svou oblíbenou kratochvíli. Je nutné podotknout, že toto zařízení má hodnocení IP97, což by mělo zaručit bezproblémové ponoření do vody po dobu 30 minut. Víme však dobře, že v podobných případech společnosti nerady tlačí až na hranu a zařízení většinou vydrží mnohem více. Nikdo však nečekal, že by iPhone 7 Plus zvládnul přežít to, co si pro něj Aglow připravil.

Podle všeho mu totiž telefon spadnul do vyříznuté díry v ledu, potopil se až na dva metry hluboké dno a ve velice chladných podmínkách byl celých 13 hodin. Tak dlouho Aglowovi trvalo, než dokázal sehnat svého kamaráda s potápěčským vybavením, aby mu z ledové řeky milované zařízení vylovil. Když se na telefon podíval, přišlo překvapení:

Vylovil ho naprosto bez poškození, byl pořád zapnutý a ukazoval 19 % zbývající baterie.

Jestli tomu nevěříte, nemusíte kvůli tomu hned zkoušet házet svůj telefon do kbelíku s ledovou vodou. Celou věc totiž natáčeli:

Jedinou otázkou tak zůstává, proč video vypadá, jako by ho někdo natáčel na bramboru, když jsme na místě, kde se běžně loví iPhony 7 Plus s duálním fotoaparátem.

Je pochopitelné tuto příhodu zpochybňovat, ale video vypadá dost přesvědčivě. Nicméně i kdyby bylo video fake a celá záležitost jen nahraná, potápěč si rozhodně za svůj výlov z naprosto ledové vody zmínku zaslouží.

Zdroj: Cult of Mac

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!