imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

touch bar v novém iphonu

iPhone 8: 5.8” a Touch Bar?


Kuo předpovídá něco monumentálního: Apple možná předělává nudný senzor Touch ID a na spodní straně telefonu vytváří funkční proužek. Bude mít iPhone Touch Bar a velikost displeje 5.8”?

Čím dál více zvěstí o novém iPhonu se již dá považovat za legitimní informace a jak se blíží datum další keynote, množství těchto informací narůstá. Mezi ně patří například bezdrátové nabíjení, tři různé velikosti a bezrámečkový design; Kuo tvrdí, že větší iPhony budou díky OLED displejům a bezrámečkovému designu zhruba stejně velké, jako dnešní 4.7″ modely.

touch bar v novém iphonu

Momentálně není jasné, k čemu bychom funkční proužek na spodní části telefonu mohli používat. Mohlo by jít o velice podobné řešení jako Touch Bar na MacBoocích Pro, jak designově, tak co do funkčnosti.

Nejzřetelnější změnou iPhonu s OLED bude design displeje spolu s eliminací tlačítka Home a aktuální technologie snímače otisků prstů. Nový iPhone by měl nasadit fyzicky 5.8” OLED panel, nicméně opravdová velikost displeje by měla být okolo 5.15” a zbytek by měl být určen pro funkční oblast (například virtuální tlačítka).

Podle Kua by měl být OLED displej důležitou inovací, se kterou přijde bezdrátové nabíjení, snímač duhovky a díky novému uspořádání také mnohem větší baterie.

Kuovy informace samozřejmě nejsou 100% potvrzené, nicméně vzhledem k uniklým informacím je můžeme považovat víceméně za jisté.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!