imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iPhone 8 by měl zvládnout rozpoznat obličej z každého úhlu


Očekávané rozpoznávání obličejů bylo objeveno v systému HomePodu. Jmenuje se FaceID a mělo by být schopné rozpoznat naši tvář i z těch nejdivnějších úhlů. Pro odemknutí iPhonu 8 byste například neměli muset zvednout svůj telefon ze stolu.

Dříve jsme psali o tom, jak vývojář jménem Rambo náhodou narazil v firmwaru HomePodu na náznaky FaceID. EnrollPearlID by mohl být úplně nový biometrický způsob identifikace, označení EnrollTouchID totiž Apple používá u své aktuální čtečky otisků prstů. V iHelp BR pokračovali v této úvaze a v kódu našli pár dalších dílů, které o funkci rozpoznávání obličejů naznačují víc. Systém by měl být schopný rozpoznat naši tvář třeba i v případě, že máme telefon položený na stole.

Alespoň si to myslí na základě označení „Resting“, který ve spojení s „Pearl“ (což by mělo odpovídat právě rozpoznávání obličeje) objevil hned v několika případech, jako třeba u „AXRestingPearlUnlock“, „com.apple.accessibility.resting.pearl.unlock“ a řadě dalších variací. Pokud můžeme věřit červencovým zprávám, iPhone 8 by mohl úplně opustit TouchID.

V kódu jsou k nalezení další detaily, jež by absenci TouchID také naznačovaly. „APPS_USING_PEARL“ může napovídat o tom, že bychom měli být schopni používat rozpoznávání obličeje vedle odemykání telefonu stejně jako nyní TouchID (třeba v App Storu, v internetovém bankovnictví, u Apple Pay apod.). Je tu i další podobná funkce jménem „PEARL_AUTOLOCK“, jež by měla sloužit k okamžitému zamknutí telefonu, pokud jej do ruky vezme neoprávněná osoba. Apple by tak snadno eliminoval trik, kdy britští policisté ponechávali telefon v jednotlivých případech neustále odemknutý.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!