imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iPhone 8 se již pohybuje na internetu


Testeři Applu už podle všeho zkoušejí nové zařízení, dokonce si vyzkoušeli i nějaké to procházení webu. Pochopitelně navštívili i několik stránek kolem Applu, které si toho okamžitě všimly.

Ming-Chi Kuo, analytik KGI, odstartoval v únoru odhady specifikací magického telefonu OLED displejem. Podle jeho zdrojů dorazí 5,8“ zařízení s „funkční lištou“ ve spodní části obrazovky. Její funkce jsou dosud neznámé, není nakonec ani garantované, že skutečně existuje. Podle Kua však existuje a rozdělí displej na dvě části. Spodní část bude patřit samotné listě, zbytek obrazovky bude mít 5,15“ s rozlišením 1125×2436 pixelů.

Detail ze záznamů Kua
Detail ze Kuových záznamů

Před nedávnem zaznamenali na Macrumors několik návštěv ze zařízení s výše zmíněnými parametry. Abychom byli přesnější, šlo o zařízení s rozlišením 375×812 pixelů. Jelikož jde pouze o logickou hodnotu, musíme ji vynásobit třemi a získáme kýžených 1125×2436 pixelů, což přesně odpovídá odhadům analytika KGI.

Fakt, že tato neznámá zařízení jsou skutečně novými top modely, a nejde jen o náhodu, můžeme potvrdit následujícími argumenty:

  • bylo zaznamenáno pouze několik zařízení, a můžeme brát jako jistý fakt, že iPhone 8 se dostane do rukou jen skutečně málo lidem ve firmě;
  • tato zařízení se na Macrumors objevují stále častěji s tím, jak se blíží vydání;
  • všechna detekovaná zařízení mají iOS 11 a již bylo potvrzeno, že další iPhone právě na tomto systému pojedou;
  • většina IP adres návštěvníků patří Applu, a ty, které ne, spadají do okolí Cupertina.

Před WWDC jsme stejnou metodou odhadovali neznámé zařízení s 834×1132 pixely logického rozlišení, které se nakonec ukázalo jako 10,5“ iPad Pro. Někteří zaměstnanci tak musejí číst Macrumors.

02_iphone8_appearing_on_the_internet

Jaké jsou tedy závěry? Zaprvé to, že měl Kuo opět pravdu. Ne nutně úplně v každém detailu, ale musíme opět brát jeho odhady skutečně vážně. Jeho zdroje se navíc každý rok právě v tomto období trefují nejpřesněji. Zadruhé potom to, že Macrumors na základě rozlišení odhadují, že iPhone 8 bude stejně široký (nebo o něco užší) jako iPhone 7, jen bude o trochu vyšší.

Otázkou tedy zůstává samotný funkční panel. Abychom byli upřímní, trochu se jej obáváme…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!