imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

iPhone 8 se již pohybuje na internetu


Testeři Applu už podle všeho zkoušejí nové zařízení, dokonce si vyzkoušeli i nějaké to procházení webu. Pochopitelně navštívili i několik stránek kolem Applu, které si toho okamžitě všimly.

Ming-Chi Kuo, analytik KGI, odstartoval v únoru odhady specifikací magického telefonu OLED displejem. Podle jeho zdrojů dorazí 5,8“ zařízení s „funkční lištou“ ve spodní části obrazovky. Její funkce jsou dosud neznámé, není nakonec ani garantované, že skutečně existuje. Podle Kua však existuje a rozdělí displej na dvě části. Spodní část bude patřit samotné listě, zbytek obrazovky bude mít 5,15“ s rozlišením 1125×2436 pixelů.

Detail ze záznamů Kua
Detail ze Kuových záznamů

Před nedávnem zaznamenali na Macrumors několik návštěv ze zařízení s výše zmíněnými parametry. Abychom byli přesnější, šlo o zařízení s rozlišením 375×812 pixelů. Jelikož jde pouze o logickou hodnotu, musíme ji vynásobit třemi a získáme kýžených 1125×2436 pixelů, což přesně odpovídá odhadům analytika KGI.

Fakt, že tato neznámá zařízení jsou skutečně novými top modely, a nejde jen o náhodu, můžeme potvrdit následujícími argumenty:

  • bylo zaznamenáno pouze několik zařízení, a můžeme brát jako jistý fakt, že iPhone 8 se dostane do rukou jen skutečně málo lidem ve firmě;
  • tato zařízení se na Macrumors objevují stále častěji s tím, jak se blíží vydání;
  • všechna detekovaná zařízení mají iOS 11 a již bylo potvrzeno, že další iPhone právě na tomto systému pojedou;
  • většina IP adres návštěvníků patří Applu, a ty, které ne, spadají do okolí Cupertina.

Před WWDC jsme stejnou metodou odhadovali neznámé zařízení s 834×1132 pixely logického rozlišení, které se nakonec ukázalo jako 10,5“ iPad Pro. Někteří zaměstnanci tak musejí číst Macrumors.

02_iphone8_appearing_on_the_internet

Jaké jsou tedy závěry? Zaprvé to, že měl Kuo opět pravdu. Ne nutně úplně v každém detailu, ale musíme opět brát jeho odhady skutečně vážně. Jeho zdroje se navíc každý rok právě v tomto období trefují nejpřesněji. Zadruhé potom to, že Macrumors na základě rozlišení odhadují, že iPhone 8 bude stejně široký (nebo o něco užší) jako iPhone 7, jen bude o trochu vyšší.

Otázkou tedy zůstává samotný funkční panel. Abychom byli upřímní, trochu se jej obáváme…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!