imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

dolary

iPhone je nejjasnější známka bohatství


Nový americký výzkum přinesl nečekaný závěr: pokud vlastníte poměrně drahý telefon, může to značit, že jste bohatý a určitě máte vysoký příjem.

Národní úřad pro ekonomický výzkum USA porovnal chování spotřebitelů a sledování médií s různými demografickými faktory a z porovnání zjistil fascinující závěry.

Výzkum probíhal pod vedením Marianne Bertrandové a Emira Kamencia, ekonomů z University of Chicago, a zakládal se na datech Mediamark Research Intelligence od 6394 jedinců.

iphony x

Ekonomové přišli na to, že na světě neexistuje žádná lepší značka, která by indikovala vysoký příjem, než iPhone. Pokud někdo v USA vlastnil v roce 2016 iPhone, existovala 69,1% pravděpodobnost, že měla daná osoba vysoký příjem. Výzkumníci definují vysoký příjem jako „vrchní čtvrtina domácností daného typu“. Kromě iPhonu je prý přesným ukazatelem bohatství také iPad, který ho dokázal předpovídat s 66,9% přesností.

Závěr zní tedy následovně: pokud vlastníte nějaké luxusní zboží, nejspíše vyděláváte více peněz, než je třeba na pokrytí základních potřeb. Buďme za takto převratný výzkum vděční…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.