imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

apple health

iPhone by se mohl proměnit ve zdravotnické centrum


Díky schválenému patentu Applu by mohlo být možné získat celou řadu zdravotnických informací za pomoci přední kamery, okolního světla a pohybových senzorů.

Apple popisuje tuto technologii v žádosti o patent následovně:

Elektronické zařízení používá jednu nebo více kamer a senzor přiblížení k emitování světla na část těla dotýkající se elektronického zařízení, jedné nebo více kamer, senzoru okolního světla a senzoru přiblížení, pro příjem alespoň části odraženého světla od části těla uživatele. Elektronické zařízení vypočítá zdravotní stav uživatele na základě obdrženého světla.

apple health

Je naprosto úchvatné, že v podstatě všechny telefony mladší 10 let mají možnost měřit takové zdravotní informace, jako je tlak, nasycení krve kyslíkem, perfuzní index nebo klasickou tepovou frekvenci. Nebo také taková exotická měření, jako je například tzv. photoplethysmogram.

Navíc text zmiňuje, že přidáním nebo spojením s dalšími senzory by se dala zpřístupnit další zdravotnická data. Například měření obsahu tuku s pomocí „elektronických kontaktů,“ které naleznete v pokročilejších osobních váhách. Nebo by se dal pomocí těchto senzorů pořídit elektrokardiogram (EKG).

Otázkou samozřejmě je, jak přesná by taková měření byla. Podle žádosti by musely být senzory o něco citlivější, než jsou ty momentálně používané. Také musíme vzít v potaz, že takto získaná data nejsou důležitá z hlediska zdravotní přesnosti, ale kvůli tomu, že i průměrný uživatel si by si mohl být vědom svého vlastního zdravotního stavu a mohl by dříve přijít na nemoc, která by mu jinak unikala delší dobu.

apple health

Jako u každého patentu musíme dodat, že vůbec není jisté, zda se tato technologie někdy stane realitou. Nicméně podle zpráv by měl mít iPhone 8 znatelně silné přední senzory. Může se tedy stát, že dokáží věci, které bychom nikdy nečekali…

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!