00

iPhone by se mohl stát mozkem MacBooků

#Novinky
2017. 03. 23.

Mnoho lidí mluví o tom, jak aktuální generace iPhonů a iPadů zvládne překonat ty nejzákladnější modely MacBooku. Vypadá to, že už žádné porovnávání nebude potřeba, jelikož se objevil nový patent, který by proměnil naše telefony v součást laptopů.

První pokusy Applu s dotykovou obrazovkou u MacBooků zatím skončily u Touch Baru, který sice nezajišťuje kompletní správu notebooku, ale umožní částečně optimalizovat práci a přizpůsobovat se konkrétnímu člověku či situaci. Nová technologie je teprve ve své první fázi, přesto už se objevuje hromada aplikací, které dotykový proužek využívají různými způsoby. V dlouhém období však nemusí jít o nejlepší možné řešení podobného problému.

01

Konkurenční výrobci již hybridní zařízení nabízejí dlouhé roky, kdy je vše důležité vloženo do tabletu, po připojení klávesnice se pak může i zlepšit výkon či výdrž (třeba v případě Surface Booku či některých notebooků Thinkpad). Dokonce se na trhu objevilo i řešení, kdy můžete do zařízení vložit svůj telefon a využít tak jeho výkon. Přestože ve své době nebyl úplně populární, Asus Padfone byl hlavním zástupcem konceptu.

02

Podle patentu podaného Applem v září minulého roku na něčem podobném pracují i inženýři z Cupertina – otázku připojení by však řešili zásadně jinak. V budoucnosti byste podle přiložených dokumentů mohli ke svému MacBooku připojit iPhone či iPad. Menší zařízení by pak zajišťovalo grafický a výpočetní výkon, paměť a úložný prostor, dokonce by se zařízení využilo i jako dotyková trackpad. Z MacBooku by se prakticky stala dockovací stanice s obrovskou baterií a porty pro připojení periferií.

ipadmac.jpg

Při připojení iPhonu byste jej tedy mohli využít jako trackpad, iPad byste pak využívali jako dotykovou obrazovku, což by zároveň řešilo odvěkou otázku kolem dotykových displejů u Maců. Přestože nápad asi nikdy nespatří světlo pultů, víme moc dobře, že Apple rád zkouší všechna možná řešení, aby ve správnou chvíli přišel s tím nejlepším. Nápad je to však zajímavý a třeba se to ještě někam pohne. Uvidíme.

Zdroj: The Verge

Přidejte komentář