imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone x fcc

iPhone X se až doteď nemohl prodávat


Ne že by jeho existence porušovala nějaké zákony, šlo o pouhý standardní proces. Může to znít překvapivě, ale začátku prodeje 3. listopadu bránila ještě jedna formalita.

Pokud nejste úplně obeznámení s rolí United States Federal Communications Commission, zkráceně FCC, mohlo by se vám velmi snadno zdát, že jejím jediným cílem je vyvolávat rozruch o věcech, které nejsou proveditelné, ve skutečnosti ovšem vykonávají velmi důležitou činnost. Před vypuštěním na trh totiž kontrolují jakékoliv zařízení, které je schopné vysílat rádiové signály.

fcc

K tomu využívá řadu testovacích procesů. Mimo jiné zkoumají, zda zařízení nezpůsobuje žádné interference a zda je bezpečné pro lidské zdraví. Jednoduše řečeno, zda splňuje vše, co má. Pro Apple jsou samozřejmě taková testování rutinní záležitostí, nebylo tedy otázkou, zda iPhone X potřebné povolení dostane, ale kdy ho dostane. Do této doby byla na stránce zařízení následující poznámka:

iPhone X neobdržel potřebné povolení od Federal Communications Commission. Toto zařízení není a možná nebude nabízeno k prodeji nebo pronájmu, ani nelze a možná nebude možno jej prodat nebo zapůjčit, dokud patřičné povolení neobdrží.

iphone x

Vzhledem k tomu, že předobjednávky odstartují koncem tohoto měsíce, tedy 27. října, přišlo povolení ve správný čas. Na druhou stranu by bylo vážně nepříjemné, kdyby se FCC rozhodla, že to bez daného FM čipu opravdu nepůjde…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!