imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

V iPhonu 8 může být chytrá kamera


To můžeme odhadnout po hlubším prozkoumání softwaru HomePodu. Takzvaná „SmartCamera“ se může stát jedním z velkých hitů v nadcházejícím iPhonu 8, nicméně doteď jsme o ní neslyšeli.

Dosud neznámou funkci objevil Guilherme Rambo, klíčem k jeho objevům je novější verze iOS, která se objevila u HomePodu. Vývojář na svém Twitteru nasdílel screenshot, kde nejdeme věci, jež mohou aktivovat záhadnou funkci „SmartCamera“. Na základě toho je možné odhadnout, o co vlastně u iPhonu 8 půjde.

 

Jak tvrdí Rambo, iOS 11 (nebo prostě iPhone 8) zvládne precizně upravit nastavený kamery podle toho, jakou scénu v objektivu rozpozná. V kódu nalezneme následující scény: Ohňostroj, Zeleň, Domácí mazlíček, Osvětlené pódium, Sport, Nebe, Sníh, Západ/Východ slunce.

Několik chytrých telefonů či DSLR fotoaparáty podobnou funkci mají také, stačí si jen z nabízených scén vybrat odpovídající. Když se třeba chystáte nafotit novoroční ohňostroj, vyberete „Ohňostroj“. Doufáme, že v případě Applu půjde o chytrou funkci, to znamená, že scény kamera rozezná sama. Nebudeme tak muset myslet na to, co a jak nastavit, telefon to prostě udělá za nás.

Z kódu však nelze rozpoznat, zda novinka bude dostupná pro všechna zařízení s iOS 11, nebo půjde o funkci výlučně určenou iPhonu 8. První možnost by pochopitelně byla příjemnější a máme pár důvodů, proč v ní můžeme doufat. Čtečka QR kódů a skener dokumentů (což jsou také nové funkce, o nichž jsme nedávno psali) se nachází ve stejné části kódu, kde nalezneme i SmartCameru.

Apple nicméně o této možnosti na letošním WWDC úplně mlčel. Může to být proto, že novinku nebral jako tak důležitou novinku – to je ale nepravděpodobné. Spíš jde o další tahák, kterým chce podpořit iPhone 8, a nehodlal zkazit překvapení. Mohlo by se stát i to, že se nová funkce do systému dostala až v dalších verzích iOS, na to bychom však také nevsázeli.

Čím více toho o nadcházejícím iPhonu víme, tím nadšenější jsme. Nemůžeme se již září dočkat.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!