imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

V iPhonu 8 pravděpodobně Touch ID nebude


Do teď jsme stále doufali, že Apple nechá čtečku otisků prstů jako druhou možnost pro ověřování totožnosti. Čím více detailů však z HomePodu získáváme, tím jasnější je, že se s Touch ID budeme muset rozloučit. Rozpoznávání obličeje by mělo kompletně nahradit současnou formu biometrického zabezpečení.

Guilherme Rambo je prostě nezastavitelný. Stále nemá dost a o iPhonu 8 toho dokáže z kódu zjistit čím dál více, i teď přišel s novou informací on. V hlavní roli je rozpoznávání obličeje jménem Face ID.

To se dá vyčíst z řádků kódu výše, Face ID bude mít i schopnost potvrdit platby skrz Apple Pay. To je pravděpodobně poslední hřebíček do rakve Touch ID. Až do této zprávy se zahraniční novináři shodovali na tom, že ať už je Face ID jakkoliv krásné a funkční, není dostatečné pro schvalování plateb (nikdo by se nechtěl naklánět nad terminál pro skenování duhovky), alespoň proto měl v zařízení zůstat skener otisků prstů.

Vypadá to však, že Apple dokázal Face ID naprogramovat tak, aby šlo o regulérní možnost jak kontrolovat platby. Před několika dny jsme přinesli informaci, že rozpoznávání obličejů zvládne člověka poznat, i když telefon nezvednete ze stolu. To bude hrát zásadní roli, navíc se objevily ještě tyto řádky kódu.

Pearl je Face ID. Fakt, že v kódu vidíme výrazy „front“ a „back“ naznačují možnost použít pro rozpoznávání obě kamerky. To by se opět mohlo hodit, když za něco platíte. Třešničkou na dortu je potom fakt, že Face ID budou moci využívat i vývojáři třetích stran – to Rambo odhaduje na základě příkazu „numberOfAppsUsingPearl“, stejně totiž vypadá i pro Touch ID.

Jedinou kapku naděje, že se Touch ID na iPhonu 8 přeci jen objeví, je část se zmínka termínu „multibiometrics“. To nicméně může znamenat pouze kooperaci mezi Touch ID a Face ID, případně že systém zvládne rozpoznávat obě formy zadávání.

Vypadá to, že Applu se skutečně podařilo vytvořit plnohodnotnou náhradu za Touch ID, přidal dokonce i několik funkcí navíc. Pokud by tomu tak skutečně bylo, asi už nemáme jediný důvod, proč bychom měli nad ztrátou čtečky otisků prstů smutnit.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!