imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

rychlejší iphony s novou aktualizací

iPhony jsou s iOS 10.3 znatelně rychlejší


Apple vždy dokázal činit své telefony zdánlivě svižné, i když zrovna nebyly nejrychlejší na trhu. Přechod animací nyní poskytuje celkovému dojmu daleko plynulejší pocit, kterému bylo u iOS 10.3 věnováno mnoho pozornosti.

Pokud máte pocit, že jsou vaše iPhony po včerejšku o něco rychlejší, pak to není vůbec žádná náhoda, protože to bylo plánovaným cílem. V nejnovější aktualizaci se totiž obzvláště věnovali přechodovým animacím s cílem vytvořit dojem, že je celý systém rychlejší. Teoreticky mohlo samozřejmě ke zrychlení dojít, ale nehledě na změny zahrnuté v představení APFS jde spíše o modernizaci ze strany Applu, než o opravdové zrychlení už tak rychlých iPhonů 7.

rychlejší iphony s novou aktualizací

Tento úkaz přitom není znatelný pouze u vlajkových lodí Applu, „oživení“ je patrné u každičkého modelu. Ani to není žádná náhoda, jak nám prozrazuje příspěvek na Twitteru. Jeden z inženýrů Applu pracující přímo na vývoji iOS prozradil, že animace jsou úmyslně kratší a tím je dosaženo efektu zrychlení telefonu.

Změnu lze pozorovat při přepínání mezi aplikacemi nebo při otevírání nových aplikací. Naposledy, kdy se systém zdál tak plynulý, bylo před 4-5 lety, ale to byla úplně jiná situace ještě před uvedením uhlazeného designu v iOS 7. Modernizovaný design s sebou nesl v mnoha případech nějaké neduhy, nicméně bylo od té doby přidáno několik nových vlastností a tak se dá zpomalování systému tak nějak pochopit. Každopádně je dobré vidět, že se opět dbalo na detaily a Bůh žehnej, aby tomu tak pokračovalo!

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!