imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

rychlejší iphony s novou aktualizací

iPhony jsou s iOS 10.3 znatelně rychlejší


Apple vždy dokázal činit své telefony zdánlivě svižné, i když zrovna nebyly nejrychlejší na trhu. Přechod animací nyní poskytuje celkovému dojmu daleko plynulejší pocit, kterému bylo u iOS 10.3 věnováno mnoho pozornosti.

Pokud máte pocit, že jsou vaše iPhony po včerejšku o něco rychlejší, pak to není vůbec žádná náhoda, protože to bylo plánovaným cílem. V nejnovější aktualizaci se totiž obzvláště věnovali přechodovým animacím s cílem vytvořit dojem, že je celý systém rychlejší. Teoreticky mohlo samozřejmě ke zrychlení dojít, ale nehledě na změny zahrnuté v představení APFS jde spíše o modernizaci ze strany Applu, než o opravdové zrychlení už tak rychlých iPhonů 7.

rychlejší iphony s novou aktualizací

Tento úkaz přitom není znatelný pouze u vlajkových lodí Applu, „oživení“ je patrné u každičkého modelu. Ani to není žádná náhoda, jak nám prozrazuje příspěvek na Twitteru. Jeden z inženýrů Applu pracující přímo na vývoji iOS prozradil, že animace jsou úmyslně kratší a tím je dosaženo efektu zrychlení telefonu.

Změnu lze pozorovat při přepínání mezi aplikacemi nebo při otevírání nových aplikací. Naposledy, kdy se systém zdál tak plynulý, bylo před 4-5 lety, ale to byla úplně jiná situace ještě před uvedením uhlazeného designu v iOS 7. Modernizovaný design s sebou nesl v mnoha případech nějaké neduhy, nicméně bylo od té doby přidáno několik nových vlastností a tak se dá zpomalování systému tak nějak pochopit. Každopádně je dobré vidět, že se opět dbalo na detaily a Bůh žehnej, aby tomu tak pokračovalo!

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!