rychlejší iphony s novou aktualizací

iPhony jsou s iOS 10.3 znatelně rychlejší

#Novinky
2017. 03. 28.

Apple vždy dokázal činit své telefony zdánlivě svižné, i když zrovna nebyly nejrychlejší na trhu. Přechod animací nyní poskytuje celkovému dojmu daleko plynulejší pocit, kterému bylo u iOS 10.3 věnováno mnoho pozornosti.

Pokud máte pocit, že jsou vaše iPhony po včerejšku o něco rychlejší, pak to není vůbec žádná náhoda, protože to bylo plánovaným cílem. V nejnovější aktualizaci se totiž obzvláště věnovali přechodovým animacím s cílem vytvořit dojem, že je celý systém rychlejší. Teoreticky mohlo samozřejmě ke zrychlení dojít, ale nehledě na změny zahrnuté v představení APFS jde spíše o modernizaci ze strany Applu, než o opravdové zrychlení už tak rychlých iPhonů 7.

rychlejší iphony s novou aktualizací

Tento úkaz přitom není znatelný pouze u vlajkových lodí Applu, „oživení“ je patrné u každičkého modelu. Ani to není žádná náhoda, jak nám prozrazuje příspěvek na Twitteru. Jeden z inženýrů Applu pracující přímo na vývoji iOS prozradil, že animace jsou úmyslně kratší a tím je dosaženo efektu zrychlení telefonu.

Změnu lze pozorovat při přepínání mezi aplikacemi nebo při otevírání nových aplikací. Naposledy, kdy se systém zdál tak plynulý, bylo před 4-5 lety, ale to byla úplně jiná situace ještě před uvedením uhlazeného designu v iOS 7. Modernizovaný design s sebou nesl v mnoha případech nějaké neduhy, nicméně bylo od té doby přidáno několik nových vlastností a tak se dá zpomalování systému tak nějak pochopit. Každopádně je dobré vidět, že se opět dbalo na detaily a Bůh žehnej, aby tomu tak pokračovalo!

Zdroj: The Verge

Přidejte komentář
  • Vilem Tell

    jj, frčí pěkně i 5s.