imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

apple skryté fonty

iTunes Giftcard ukrývá skryté fonty Applu


Pro běžného uživatele se může jednat o pouhou zajímavost, nicméně pro vývojáře může jít o velmi důležitý úkaz. Za vším stojí tým Equinux a iTunes Giftcard.

Po zakoupení iTunes Card ji můžete využít manuálním zadáním jejího kódu nebo naskenováním fotoaparátem telefonu. Druhá možnost je samozřejmě daleko pohodlnější a rychlejší.

Equinux, vývojářský tým stojící za Mail Designer Pro 3, chtěl vytvořit dárkovou kartu podobnou iTunes Giftcard. Začali se tedy pídit, jak funguje řešení Applu, a narazili při tom na zmíněnou závadu.

apple skryté fonty

Skener App Storu rozpoznává z kódu dvě věci: unikátní, skryté fonty a rozměr boxu. Tým se nejprve snažil vložit svůj kód do boxu pomocí několika dobře známých fontů, ale bezúspěšně. Následně si uvědomili, že musí existovat nějaké jiné řešení.

Průlom nastal, když jsme si všimnuli, že při naskenování karty vaším iPhonem aplikace krátce zobrazí „naskenovaný“ kód. To znamená, že font musí být integrován někde do samotné aplikace. To stejné jsme zkusili s iTunes na macOS a voilà. iTunes se na Macu chovají úplně stejně.

Při prohlížení adresářů v iTunes jsme narazili na jeden slibný plugin s názvem „CodeRedeemer“. Bohužel ani v něm jsme žádný font nenašli. Kde hledat nám tedy napověděl až ABI aplikace: „CoreRecognition.framework“.

V tomto adresáři nalezli dva různé fonty. „Scancardium“ pro zadávání a rozpoznávání kódů a „Spendcardium“, který by měl zatemňovat detaily platební karty při jejich zadávání. Pokud používáte Mac, zmíněné fonty si můžete snadno najít. Otevřete si nové okno Finder, zmáčkněte klávesovou kombinaci CMD + Shift + G a do daného řádku zadejte následující cestu:

/System/Library/PrivateFrameworks/CoreRecognition.framework/Resources/Fonts/

apple skryté fonty

Jestliže se vám líbí, jednoduchým poklepáním si je můžete nainstalovat a používat v jakékoliv jiné aplikaci. Pro vývojáře mají ještě větší potenciál. S jejich pomocí mohou vytvářet své vlastní dárkové karty, které lze skenovat stejně jako ty od Applu. Přátele z Equinux byli natolik hodní, že z nich vytvořili vzor pro Photoshop.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!