imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

itunes

iTunes jsou nesmrtelné


Již nějakou dobu panují zvěsti o konci tolik milované a zároveň nenáviděné aplikace. Apple je ovšem nadále popírá.

První zprávy o konci iTunes se začaly objevovat v roce 2016, rok po spuštění hudební streamovací služby Apple Music. Podle některých zdrojů měl Apple konvertovat účty všech uživatelů iTunes na účty Apple Music včetně veškeré zakoupené hudby.

itunes

Apple samozřejmě veškeré tyto fámy popřel. A na tom se nic nemění. Nově přišly před pár dny  Digital Music News se svým proroctvím o konci iTunes v roce 2019. Asi není třeba dodávat, že tuto zprávu Apple opět dementoval.

Může si být Apple natolik jistý zlatým věkem streamovacích služeb?

Konečně jsme se začali zbavovat všech otěží. Hudební kazety nahradily CD nosiče, poté MP3 přehrávače a iPody, které prakticky zanikly s příchodem chytrých telefonů. Momentálně sice žádné lepší mobilní zařízení na poslech hudby nemáme, nicméně se může měnit a vyvíjet způsob, jakým naše média spotřebováváme.

Vždy se najde nějaký důvod, proč si vytvořit náš vlastní playlist a uložit si soubor do našeho telefonu. Ať už se jedná o náhodnou nahrávku, záznam z koncertu nebo pouze lokálního interpreta. Také tu máme uživatele, kteří si svou hudbu seřazují dle svých vlastních striktních pravidel.

itunes

Kromě toho nás může od online streamování odrazovat omezení v podobě mobilních datových tarifů. Snad časem ale zmizí i tento neduh a legálnímu streamování obsahu již nebude nic bránit.

Na druhou stranu nabízí většina aplikací možnost offline poslechu, pokud tedy nejste s iTunes zrovna kamarádi, jde o obrovskou výhodu.

V tuto chvíli se nacházíme zhruba uprostřed takové změny. Cesta směřuje k novým standardům a můžeme si být jistí, že se jich Apple chytí mezi prvními.

Zdroj: 9to5Mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.