imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

imac

Jak aktivovat AirDrop na starém Macu


Službu AirDrop na sdílení souborů mezi iPhonem, iPadem a Macem používáme každý den. Je pohodlná a intuitivní, nicméně má i jednu nevýhodu, ne každý Mac ji podporuje.

Není žádným překvapením, že novodobé funkce nejsou dostupné pro 10 let staré zařízení. Ovšem i na starších Macích můžete využívat AirDrop, stačí jednoduché kouzlo v Terminalu. Mezi podporované modely patří:

  • MacBook Pro (Pozdní 2008 a novější),
  • MacBook Air (Pozdní 2010 a novější),
  • MacBook (Pozdní 2008 a novější),
  • iMac (Časný 2009 a novější),
  • Mac Mini (Střed 2010 a novější),
  • Mac Pro (Časný 2009 s kartou AirPort Extreme, střed 2010 a novější).
airdrop

Všechny tyto počítače funkci oficiálně podporují. Další podmínkou je operační systém ve verzi alespoň OS X 10.7. Pokud vaše zařízení v seznamu výše není, můžete AirDrop využívat pomocí ethernetového portu. Jednoduše se řiďte podle následujících kroků:

  1. Otevřete Terminal.
  2. Vložte příkaz defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1 a stiskněte Enter.
  3. Zadejte příkaz killall Finder a stiskněte Enter.
airdrop

Nyní můžete AirDrop používat dvěma způsoby. Prvním je otevřít Finder a na bočním panelu zvolit AirDrop a poslat soubor na požadované zařízení. Druhým je použít tlačítko Share při kliknutí pravým tlačítkem myši. Pokud chcete funkci AirDrop vypnout, zadejte do Terminalu příkaz defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 0 a restartujte svůj Mac.

Fb lead: Use AirDrop on every Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.