imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

změny v silicon valley díky applu

Jak Apple přestavěl Silicon Valley


Centrála technologického giganta sídlí v Cupertinu již od svých začátků a přilehlé okolí prodělalo za ta léta nemalé proměny. Pevně se držte, cestujeme časem!

Když Steve Jobs a Steve Wozniak v roce 1976 Apple zakládali, pravděpodobně ani netušili, jak enormní vliv budou mít na své okolí. Velké množství změn neproběhlo za těch 41 let jen v samotném Cupertinu, ale také v celém Silicon Valley.

změny v silicon valley díky applu
Apple Campus One – Infinite Loop

Apple samozřejmě nebyl první společností, která tuto oblast zrevolucionizovala. V té době stálo v místech, kde se dnes staví Apple Campus 2, sídlo HP, kde měl mimo jiné pár letních brigád Steve Jobs. Když pak Jobsova společnost HP přerostla, odkoupila od ní v roce 2011 velké množství pozemků.

To bylo poprvé, co Steve mluvil o vesmírné lodi, kterou plánovali postavit a do které by se vešlo 12 000 zaměstnanců. Design Campusu 2 je nicméně mnohem prostornější než uváděly poslední zprávy, jelikož by měl pojmout až 14 200 zaměstnanců naráz.

změny v silicon valley díky applu
Cupertino – 1961

Jeden z prvních zaměstnanců Applu, Chris Espinosa, se podělil o fotografii Cupertina pořízenou v roce 1961. Na ní lze vidět velká opuštěná plocha, zatímco na fotografii níže aktuální obrázek z Apple Maps. Kdyby nebyly tyto fotografie pořízeny ze stejného úhlu, skoro by ani nešlo poznat, že jde o to samé místo.

Santa Clara, stejně jako celé Silicon Valley, byla za tu dobu zaplavena hromadou různých technologických startu-pů a velkých společností, a sám Apple zaznamenal také obrovský růst. Z prosté garážové společnosti se stal největší společností na světě spotřebovávající nezměrné množství energie a jen v Cupertinu zaměstnávající tisíce lidí z celých Spojených států.

změny v silicon valley díky applu
Cupertino – 2017

Město se zalidnilo, bylo postaveno mnoho nových obytných zón a ty přilákaly různé obchodníky. Populace, doprava, spotřeba energie nových budov, odpad: to vše během krátkého časového období exponenciálně narostlo.

Proto je extrémně důležité chránit životní prostředí, mise, které Apple věnuje mimořádnou pozornost a pomáhá vytvářet více zelených prostranství, aniž by dvakrát přemýšlel nad finančními náklady. Steve byl přírodě vždy blízko, jeho slova prokazovala ohleduplnost a uvědomění, což naprosto zapadá do filozofie Applu.

změny v silicon valley díky applu

Tim Cook veřejně prohlásil, že DNA Steva Jobse je součástí Applu a jeho způsob myšlení je odkazem pro celou společnost. Ochrana životního prostředí je pro ni nadále velice důležitá a je pro ni nezbytné mít zodpovědné vývojové a výrobní procesy.

Aktuální Infinite Loop je tvořena z 80 % betonem a 20 % ekologicky. Nové sídlo Apple Campus 2 to bude mít přesně naopak, jelikož o 80 % zeleně ve společnosti snili a zbylých 20 % zbyde na beton. Apple zdůrazňuje, že ve svém parku vysazuje lokálně pěstované stromy a podle něj má zelené prostředí také blahodárný efekt na zaměstnance. K tomu připočtěte pár tisíc solárních panelů a nové centrum může fungovat z obnovitelných zdrojů na 100 %.

Apple ovlivňuje svým postojem k životnímu prostředí i ostatní společnosti. Google se v tomto duchu začal v poslední době snažit daleko více a u svých serverových parků dosáhl výrazných změn. Jediný Amazon tak zůstává ekologicky nešetrný, to je ale možná společnost Jeffa Bezose připravena napravit, jelikož ji určitě nebaví být stále na posledním místě.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!