imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak dělat screenshoty na Apple TV čtvrté generace


Možná někdo z našich čtenářů už docela dlouho čeká na možnost, jak ze své Apple TV udělat screenshoty. Se čtvrtou generací to naštěstí jde, jen člověk musí být trochu šikovný. Rovnou navíc můžeme ohlásit, že jde o první tip, kde budou mít z hlediska kabeláže výhodu uživatelé MacBooků Pro s USB-C.

Ve světě „pics or didn’t happen“ asi nemusíme vysvětlovat, proč je přítomnost možnosti típat screenshoty na kterémkoliv našem zařízení užitečná. Konečně jste třeba překonali rekord kamaráda v Asphalt 8 a chcete rovnou ukázat světu (na Facebooku, pochopitelně…), kdo je tu pánem. Nebo chcete nahrát nějaké video ze hry? Nebo prostě z čehokoliv? Se čtvrtou generací Apple TV je to naštěstí možné – krásné, ostré a s vysokým rozlišením, obrovský pokrok oproti klasickému focení obrazovky televize smartphonem.

01_how_to_take_screenshots_on_apple_tv

Klíčem je tentokrát USB-C konektor. Přestože jej Apple do zařízení přidal hlavně kvůli řešení problémů, ideálně poslouží i vám. Můžete jím totiž snadno propojit QuickTime nebo Xcode přímo se zařízením, což je pro vyfocení screenshotu klíčové. Zde přichází moment, když se MacBook Pro z roku 2016 hodí, jelikož potřebujete pouze oboustranný USB-C kabel, který uživatelé dostali přibalený v krabici. Zbytek populace si někde bude muset najít USB-A – USB-C kabel.

02_how_to_take_screenshots_on_apple_tv

Pokud chcete screenshot udělat skrz Xcode, nejdříve si zdarma musíte vytvořit vývojářský účet. Pochopitelně, jestliže už ho nemáte. Potom ještě stáhneme Xcode samotný.

  1. Jakmile tak učiníte, připojte svůj laptop k Apple TV.
  2. Jděte do Windows > Devices v menu Xcodu.
03_how_to_take_screenshots_on_apple_tv
  1. Na levé straně by se měla objevit Apple TV, klikněte na ni.
  2. Vyjede několik řádků dat o televizi a vespod se objeví i tlačítko „Take Screenshot“.
04_how_to_take_screenshots_on_apple_tv
  1. Když na něj kliknete, uděláte fotku aktuální obrazovky. V doprovodu klasického zvuku fotícího fotoaparátu se pak screenshot objeví na vaší ploše.

Ještě jednodušší je to u QuickTime, program dokonce využijete i pro nahrávání videí ze zařízení.

  1. Otevřete program (ještě předtím mějte připojenou Apple TV).
  2. Jděte do File > New Movie Recording.
  3. Zde po kliknutí na šipečku vedle nahrávacího tlačítka jako zdroj vyberte Apple TV.
05_how_to_take_screenshots_on_apple_tv
  1. Můžete začít nahrávat.
  2. Pokud pak chcete udělat pouze screenshot, stačí použít obvyklou klávesovou zkratku CMD + Shift + 4 a pak Mezerník.

Věříme, že z dnešního tipu budou mít všichni uživatelé Apple TV radost!

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!