imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

touch id

Jak na efektivnější Touch ID


Stejně jako všechny ostatní biometrické identifikace má i čtečka otisku prstů své výhody a nevýhody. V článku vám ukážeme, jak efektivněji používat Touch ID iPhonu.

Ačkoliv je Touch ID pohodlný způsob odemykání telefonu, má i své mouchy. Čtečka například nedetekuje mokré nebo ušpiněné prsty a občas nereaguje tak rychle jak by měla.

touch id

Podle našich zkušeností je Face ID chytřejší, jelikož se neustále učí váš obličej rozpoznávat a čím více ho používáte, tím efektivnější identifikace je. Touch ID nic takového neumí, ovšem jednoduchým trikem můžete zaručit, že bude vždy pracovat správně a telefon bude odemykat okamžitě.

V menu Touch ID a kódový zámek můžete přidávat otisky prstů. Efektivitu identifikace tak můžete zvýšit, když přidáte otisk toho samého prstu vícekrát. Díky tomu bude mít iPhone k dispozici různé modely a čtečka bude pracovat rychleji.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.