imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

tlačítko home

Jak nastavit na iPhonu rychlost tlačítka Home


Máte pomalé prsty? Žádný problém. Dnes vám ukážeme, jak zpomalit reakce tlačítka Home a tím zpříjemnit ovládání vašeho iPhonu.

Tlačítko Home představuje hlavní ovládací prvek všech iPhonů vyjma iPhonu X. Jedno stisknutí vás přenese na Home Screen, dvojité stisknutí vyvolá multitastking trojité aktivuje a deaktivuje nastavenou funkci.

tlačítko home

Standardně je ovšem potřeba mačkat tlačítko poměrně rychle. Rychlost prodlevy tlačítka lze naštěstí nastavit a tak ho mohou pohodlně ovládat i uživatelé s pomalejšími prsty.

Nastavit rychlost odezvy tlačítka Home můžete následovně:

  1. Otevřete Settings.
  2. Otevřete General.
  3. Otevřete Accessibility .
  4. Vyhledejte Home Button menu.

Zde si můžete zvolit ze tří různých rychlostí: Default, Slow, Slowest. Největší rozdíl lze pozorovat mezi Default a Slow. Nicméně optimální rychlost záleží jen a pouze na vás. Na iPhonu X lze takto nastavit rychlost spodního tlačítka.

tlačítko home

Tip: Na iPhonu 7 a iPhonu 8 si můžete nastavit také intenzitu stlačení. To naleznete v nastavení pod General > Home Button.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.