imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Jak ochránit své aplikace proti náhodnému smazání


Někdy může nastat situace, kdy potřebujete u aplikace zabránit možnosti jejího smazání. Většinou jde o momenty, kdy se kolem vašeho zařízení pohybuje nějaké malé dítě nebo když necháte svůj telefon používat příliš mnoho lidí ve své kanceláři. Uživatelé iOS však často ani netuší, že jde podobným nepříjemnostem snadno předejít.

Řešením situace je funkce Omezení, kterou v iOS můžeme najít již dlouhou dobu. Umožní nám na iPhonu či iPadu vytvořit speciální rodičovský režim a k jeho nastavení budeme potřebovat pouze jiný ověřovací kód, než kterým obvykle odemykáme zařízení. Jakmile si režim spustíte, můžete si nastavit řadu různých funkcí, podle nichž by měl váš telefon či tablet fungovat.

01_how_to_protect_your_apps_from_deleting_them_accidentally

Přístup k funkci naleznete v Settings > General > Restrictions. Zde nejprve nastavte svůj kód, po jeho potvrzení pak uvidíte všechny možnosti dalšího upravování. Najdete zde třeba omezeními napříč celým systémem. Z naší zkušenosti však víme, že u dřívějších verzí systému nebyl tento kód šifrovaný, pomocí speciálního softwaru a Macu ho tak člověk mohl zpětně dohledat skrz bezpečnostní zálohy telefonu. Nevíme, zda byl tento problém vyřešen, proto raději doporučujeme, abyste kód vybrali jiný než ten, jenž nyní používáte k odemykání telefonu.

02_how_to_protect_your_apps_from_deleting_them_accidentally

V tomto menu naleznete i funkci „Deleting Apps“. Když funkci v rodičovském režimu zakážete, malé x na odstranění aplikace se již nebude zobrazovat. Takto můžete ochránit kompletně všechny aplikace a nemusíte se bát toho, že byste ztratili jakákoliv důležitá data – tedy dokud vám někdo neukradne telefon, proti krádeži bohužel funkce Omezení nefunguje.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!