imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

panorama

Jak pořizovat lepší panoramatické fotografie


Panoramatické fotografie nikdy nevyjdou z módy. Bohužel jen málo lidí ví, jak je pořizovat správně, i když to není žádná věda. Podívejte se, jak na to!

Panoramatické fotografie mohou být nesmírně působivé. Díky nim můžete zachytit větší porci reality než při klasické fotografii s poměrem 4:3. Když přepnete do módu pano, stačí pozvolna otáčet svým telefonem zleva doprava při zachování původní výšky.

panorama

Panorama je v podstatě montáží několika fotografií. Jelikož ovšem neustále měníte úhel iPhonu, rovnoběžné linie se začnou u středové čáry zakulacovat (do tvaru sudu), čímž vynikne prostředek výsledné fotografie. Na tom není nic špatného a efekt se s větší vzdáleností zmenšuje. Může se ale stát, že se linie úplně rozpadnou nebo se budou zakulacovat nepřirozeně.

To se děje zejména v případě, kdy se mění vzdálenost mezi iPhonem a fotografovaným objektem. Nejpřesnější panoramatické fotografie se pořizují na stativu pohyblivém v jedné ose. Pokud ovšem znáte správnou techniku, nebudete stativ potřebovat.

panorama

Pokud pořizujete panoramatické fotografie pohybem ruky, mění se vzdálenost mezi telefonem a fotografovaným objektem a linie se mohou zbortit. Pokud budete ovšem telefon držet v ruce pevně a místo toho otáčet svým tělem, bude pro vás jednodušší udržet telefon ve správném místě a konečný výsledek bude výrazně lepší. Tato technika je naprosto jednoduchá a zvládnout se dá již po krátkém tréninku.

Pokud se chcete dozvědět o fotografování více, přečtěte si náš článek o HDR. Dočtete se v něm rozdíly mezi HDR a HDRI a kdy se dá o HDR mluvit ve spojení s televizí.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.