imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak prodat váš iPhone za vyšší cenu


Dříve nebo později každý dojde do bodu, kdy chce svůj starý iPhone nahradit novějším modelem. Co ale udělat pro to, abychom v případě prodeje dostali za svůj telefon co nejvíc?

Je hodně lidí, kteří svůj iPhone mění každý rok nebo dva. Jedním z důvodů je fakt, že jde o velice používané zařízení; druhým důvodem může být chuť mít neustále nejlepší a nejrychlejší model s úžasnou kamerou; třetím pak třeba končící smlouvy u operátora. Nakonec je jedno, proč se ke kroku rozhodnete, naše otázka se totiž týká peněz. Na co byste si měli dát pozor, když chcete prodat svůj iPhone za nejvyšší možnou částku? Platí to mimo jiné i pro iPady a Macy.

  1. První rada je úplně prostá a může se zdát hloupá – starejte se o svůj telefon pěkně už v době, kdy jej používáte. Nepoškrábejte obrazovku, neomlaťte hrany a rozhodně nepraskněte displej. Smartphone s prasklým displejem snad ani nemá cenu prodávat, nikdo po něm nesáhne. Rozhodně jej před prodejem opravte, jinak bude prodejní částka komická.
  2. Uchovejte si originální balení a účtenku. Člověk, který se rozhoduje mezi více prodejci, často rád sáhne po lépe vybaveném. Apple Care se pak do konečné částky většinou nezahrnuje, ale jde o další výhodu. Pokud máte, neváhejte na to upozornit. Rozhodně neopomeňte ani případné zbylé měsíce záruky.
  3. Nabízejte telefon s originálním příslušenstvím – kabely a sluchátka musí být na místě. Úplně nejlepší cestou je, když je při nákupu telefonu ani nerozbalujete, stejně už máte hromadu dalších a používaných kolem. Prostě je nechte v krabici – na trhu pak budete mít výhodu, řada iPhonů se prodává s ošoupanými, špinavými a usmaženými dráty. Stejně tak ani použité EarPods nejsou žádná výhra.
01_how_to_sell_your_iphone_for_a_higher_price
  1. Jestliže jste u telefonu používali nějaký kryt, dejte ho zdarma k telefonu. Reálně po měsících používání nemá velkou hodnotu, na nový model by vám stejně asi neseděl a budete kupovat nový.
  2. Jestliže splníte všechny výše popsané body, nezapomeňte pak pořídit pár pěkných a podrobných fotek. Jak známo, fotka řekne více než tisíc slov. Hlavní je vyfotit krabičku, příslušenství a samozřejmě samotný iPhone alespoň zepředu a zezadu. V čím lepší kvalitě fotky pořídíte, tím méně doplňujících otázek k vám poputuje, telefon pak navíc vypadá lépe.
02_how_to_sell_your_iphone_for_a_higher_price
  1. V popisku uveďte všechny potřebné informace o telefonu – typ, kapacita, doba koupě apod. Zdůrazněte fakt, že je telefon bez škrábanců. Cenu můžete velice dobře zvolit podle prohlédnutí dalších nabídek na internetu – dávejte si jen pozor na to, jak dlouho je někde inzerát vystaven. Cena těchto kousků je často na nesmyslně vysoko a telefon se neprodal třeba ani za půl roku. U svého naceňování buďte větší realisté.

Oproti zařízení s Androidem mají naštěstí iPhony relativně stabilní cenu, ale vždy je dobré koukat na výše zmíněná doporučení, jestliže chcete telefon prodat za co nejlepší cenu. Je důležité i to, kam vlastně inzerát dáte – ideálně ho dejte úplně všude. Vhodnou volbou jsou různá fóra, bazary, aukce nebo sociální sítě. Jakmile pak smartphone prodáte, nezapomeňte inzeráty všude smazat nebo uzamknout.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!