imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

jak propojit oddělené imessage konverzace

Jak propojit oddělené iMessage konverzace


Určitě jste slyšeli o lidech, kteří si stěžují na špatnou synchronizaci iMessage, kvůli které jim chodí zprávy na MacBooky a iPhony zvlášť. Nejde přitom o žádný nepodstatný problém, pokud se s ním tedy setkáte, zde přinášíme návod, jak ho eliminovat.

Synchronizace iCloud a Continuity jsou úžasné, zejména když fungují. Bohužel můžete narazit na situace, kdy se v tomto jinak dokonalém systému nějaká ta chybička objeví. To se může stát opravdu každému: iMessage přestane z ničeho nic synchronizovat mezi laptopem a telefonem a výsledkem jsou (kromě nevyhnutelné ztráty nervů) zprávy pouze na jednom zařízení.

jak propojit oddělené imessage konverzace

Toto oddělení může být nepříjemné i pro druhou stranu, protože ačkoliv se baví s tou stejnou osobou, bude mít ve zprávách dvě různá vlákna a nebude se moci rozhodnout, které vlákno zvolit, aby měla jistotu, že si zprávu opravdu přečtete. Pokud se budete snažit nalézt řešení tohoto problému na internetu, narazíte na následující popis, který přesně popisuje, jak otravný může tento problém být:

Tarzan má iPhone a iMac, Jane má jedno iOS zařízení.

Když Tarzan pošle Jane iMessage přes iPhone, Jane ji obdrží pod kontaktem „Tarzan“. (Tato iMessage zpráva byla propojena s jeho telefonním číslem.)

Nyní, když Tarzan pošle Jane iMessage z iMacu, Jane ji obdrží pod kontaktem „Tarzan“, ale v jiném vlákně. (Tato zpráva je propojena s jeho e-mailovou adresou.)

A nyní, kdyby byla Jane v nebezpečí a chtěla, aby ji Tarzan zachránil, vezme svůj iPhone, otevře poslední konverzaci s Tarzanem a napíše mu „Pomoc“.

Jenže Tarzan je zrovna v džungli a s sebou má jen svůj iPhone.

Jane je unesena, protože iMessage zpráva byla odeslána na Tarzanův iMac a ne na jeho iPhone.

Hrozné, že ano? Rozhodně byste tedy měli tento problém vyřešit, aby se vám nic podobného nemohlo stát. Tato situace může vzniknout při formátování vašeho MacBooku, kdy při reinstalaci může dojít k vypnutí synchronizace. Řešením je opětovné připojení telefonního čísla k vašemu Apple ID.

jak propojit oddělené imessage konverzace

Pro připojení vašeho telefonního čísla k Apple ID jděte na svém iPhonu do Settings / Messages / Send & Receive. Pod záložkou „You can be reached by iMessage at“ bude standardně zobrazeno vaše telefonní číslo. Vyberte tlačítko „Add Another Email“ a poté přidejte e-mailovou adresu, kterou používáte ke konverzacím na svém laptopu (obvykle jde o e-mail propojený s vaším Apple ID).

Poté dostanete oznámení na vašem laptopu, že byl váš e-mail přidán k iMessage. Zprávu potvrďte kliknutím na OK.

Po potvrzení otevřete nastavení iMessage na vašem laptopu a přejděte do záložky Accounts. Pod záložkou „You can be reached by iMessage at“ zatrhněte všechny adresy, které chcete mít synchronizovány.  To je teoreticky vše, nicméně občas je nutné ještě iMessage zapnout a vypnout, aby systém rozpoznal, že má opět automaticky synchronizovat.

jak propojit oddělené imessage konverzace

Po těchto několika krocích budou všechna vaše vlákna opět synchronizována a zprávy vám budou chodit na obou platformách. Hurá!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!