imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

apple tv

Jak restartovat Apple TV


Stejně jako každý jiný technologický produkt potřebuje i Apple TV občas oddych. Pojďme se podívat, jak můžete svou chytrou televizi restartovat.

Chytrá televize Applu sice není jedním z nejprodávanějších produktů na trhu, to ale neznamená, že se nejedná o kvalitní zařízení. Podle našich předchozích zkušeností jsme zažili jen jediné podivné chování tvOS. Rychlý restart a bylo vše opět v pořádku.

iphone

Restart můžete provést hned několika způsoby. Tím asi nejběžnějším je přes Nastavení > Systém > Restart. Pokud je systém zamrzlý a nereaguje, stačí vytáhnout televizi ze zásuvky. Sám Apple tuto metodu uznává jako oprávněnou.

My osobně tuto metodu moc rádi nemáme, i když víme, že tím své zařízení nijak nepoškodíme, nicméně vytáhnutí ze zásuvky není úplně nejelegantnější. Podobně jako na iPhonu, iPadu a Apple Watch existuje ještě jedno řešení, jak Apple TV přimět k restartu. Na dálkovém ovládání zmáčkněte zároveň tlačítka Menu a TV a držte je, dokud se neobjeví načítací obrazovka.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.