imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

mac

Jak vypnout notifikace aktualizací na Macu


Také vás štvou neustále vyskakující upozornění vybízející k aktualizaci systému? Pokud ano, přinášíme vám návod, jak je vypnout.

Určitě znáte tu situaci, kdy vám v tu nejméně vhodnou chvíli začne vyskakovat okno s upozorněním na nejnovější aktualizaci systému. Samozřejmě prakticky každá aktualizace přináší důležitá vylepšení a opravu chyb, a proto je nedoporučujeme přeskakovat. Taková aktualizace ale zabere čas a někdo ji může oddalovat celé týdny. V takovém případě se notifikací nezbavíte a budou vás provázet ve dne v noci.

notifikace

Pro vypnutí notifikací nejdříve otevřete System Preferences > App Store a zakažte možnost Automatically check for updates. Toto nastavení může zabránit upozorněním na menší aktualizace, ovšem při velké systémové aktualizaci upozornění s největší pravděpodobností opět obdržíte. Pojďme se podívat, jak se zbavit i toho.

Budeme potřebovat trochu čarování v Terminalu. Otevřete Terminal a zadejte následující:

sudo mv /Library/Bundles/OSXNotification.bundle ~/Documents/

Pro potvrzení budete muset zadat administrátorské heslo. Stiskněte Enter a restartujte počítač.

notifikace

Pokud se vám notifikace i přesto zobrazují a ještě nemáte nainstalovaný macOS High Sierra, můžete zkusit ještě jednu věc. Bundle, který vám dělá potíže, odstraňte z knihovny manuálně. Otevřete Finder a v horním menu zvolte Go a Go to folder, nebo stiskněte Shift (⇧) + Command (⌘) + G. Zadejte následující:

/Library/Bundles

Na jiné místo si uložte soubor OSXNotification.bundle a z tohoto adresáře ho smažte.

Pokud jste provedli všechny kroky správně, měli byste mít od neustálých notifikací klid. Pokud byste chtěli celý proces zvrátit a notifikace opět zapnout, zaškrtněte v System Preferences > App Store automatické aktualizace. Následně napište do Terminalu následující:

sudo mv ~/Documents/OSXNotification.bundle /Library/Bundles/

Nakonec nahrajte smazaný soubor zpět do /Library/Bundles.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.